Skocz do zawartości

Witamy na n00bs.pl - Sieć serwerów counter strike
Zarejestruj się, aby uzyskać dostęp do wszystkich funkcji naszego forum. Gdy już się zarejestrujesz i zalogujesz będziesz mógł tworzyć nowe tematy, pisać posty, otrzymywać reputację od innych użytkowników oraz będziesz mógł również korzystać z prywatnych wiadomości, aktualizacji statusu i wiele więcej. Jeżeli posiadasz już konto, zaloguj się, klikając tu - a jeśli jesteś nowym użytkownikiem stwórz swoje własne konto!
Zdjęcie

dem na avi


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1
and_the_plot_moistens

and_the_plot_moistens
  • Newbie

  • Grupa: Newbie
  • Postów: 4
  • Reputacja: 3

Jak przerobić demko (.dem) na krótki filmik (.wmv)



Oto krótka instrukcja, być może komuś się przyda :)

1. Zacznijmy od ściągnięcia programu, który będzie nam potrzebny do przerobienia .dem na plik .avi - Fraps 2.9.4 następnie go instalujemy

2. Włączamy Frapsa i widzimy, że są 4 zakładki: General, FPS, Movies, Screenshots

Dołączona grafika

W zakładce General nie zmieniamy nic. Zostawiamy tak jak jest na obrazku. Następna zakładka to FPS. Tutaj nic nie zmieniamy chyba, że nie chcemy, aby podczas nagrywania pliku był widoczny licznik [Overlay Corner] w prawym górnym rogu (lub jak kto sobie ustawi) klikając na Disabled licznik nie będzie widoczny. W zakładce Screenshots również nic nie zmieniamy. Przechodzimy do interesującej nas zakładki czyli Movies. C:\Fraps zaznaczone w czerwonej ramce to miejsce, gdzie będzie zapisywać się nasz plik .avi, Video Capture Hotkey w tym miejscu przypisujemy przycisk, który umożliwi nam nagrywanie filmiku z gry. Wybór Half-size (której sam używałem) będzie przechowywać film w połowie rozdzielczości ekranu gry (troszkę gorsza jakość). Full-size będzie przechowywać filmu o tej samej rozdzielczości ekranu gry do 2560x1600. Następnie ilość klatek na sekundę (fps). Mamy do wyboru 25, 30, 50, 60 i sami możemy wpisać wartość do 100 fps (ja wpisałem akurat 100). Wyższe wartości wpłyną na jakość filmu, ale przyczynią się do zwiększenia rozmiaru pliku. Jeśli chodzi o dźwięk możemy go wyłączyć tak jak ja to zrobiłem i później wrzucić do naszego filmiku jakąś ścieżkę dźwiękową. To będzie wszystko jeśli chodzi o Frapsa i możemy go zminimalizować.

3. Teraz odpalamy CS-a, otwieramy konsole i wpisujemy viewdemo xxxx (gdzie "xxxx" to nazwa dema) przykładowo "viewdemo dust2akcja" enter. Czekamy, aż odpali się demo. Wyszukujemy akcję, którą chcemy nagrać i klikamy przycisk jaki przydzieliliśmy do nagrywania filmiku. W moim przypadku było to "F9". Jeśli chcemy zako?czyć nagrywanie przyciskamy klawisz jaki przypisaliśmy do włączenia nagrywania czyli też "F9".

4. Wychodzimy z CS-a i przechodzimy do folderu, aby sprawdzić czy plik nagrał się prawidłowo. Przy słabym sprzęcie komputerowym może być słaba jakość albo po prostu będzie ścinało.

5. Jeśli wszystko działa to włączamy Window Movie Maker, aby przerobić nasz plik .avi, który zajmuje dużo miejsca na plik .wmv czyli importujemy nasz plik do Movie Makera i przeciągamy go na oś czasu, następnie jeśli chcemy użyć jakiejś ścieżki dźwiękowej to również importujemy interesujący nas utwór i przeciągamy go na oś czasu. Jeśli wszystko jest już zrobione i odpowiednio sklejony zapisujemy nasz plik na komputerze (automatycznie zapisze się w pliku .wmv)

6. Teraz możemy cieszyć się naszym filmikiem, który zajmuje na prawdę mało miejsca na dysku oraz możemy go wrzucić na YT aby się pochwalić :)


Oto moje dzieło :) sT vs 7
podmieniłem dźwięk bo ten, który chciałem wgrać jest zabroniony :/

http://www.youtube.com/watch?v=CCSx9wyM9Nw
  • 2
... I am a simple man ...




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych