Skocz do zawartości

Witamy na n00bs.pl - Sieć serwerów counter strike
Zarejestruj się, aby uzyskać dostęp do wszystkich funkcji naszego forum. Gdy już się zarejestrujesz i zalogujesz będziesz mógł tworzyć nowe tematy, pisać posty, otrzymywać reputację od innych użytkowników oraz będziesz mógł również korzystać z prywatnych wiadomości, aktualizacji statusu i wiele więcej. Jeżeli posiadasz już konto, zaloguj się, klikając tu - a jeśli jesteś nowym użytkownikiem stwórz swoje własne konto!

Poradnik dla h@


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
4 odpowiedzi w tym temacie

#1
Gość_JoHHny_*

Gość_JoHHny_*
  • Grupa: Gość
Wypiszę z doświadczenia jak najwięcej wskazówek, rozwiązań problemów i najczęstszych pytań związanych z prowadzeniem serwera.

Reinstalacja serwera
Najczęściej popełnianym błędem jest brak najważniejszych plików przed formatem. Mówię tutaj m.in. o:
* cstrike/server.cfg
* cstrike/mapcycle.txt
* cstrike/addons/amxmodx/configs/plugins.ini
* cstrike/addons/amxmodx/configs/amxx.cfg
* cstrike/addons/amxmodx/configs/users.ini

Ułatwi nam to późniejszą konfigurację serwera. Najważniejsze że nie stracimy listy adminów serwera.
Przed formatem najlepiej napisać do mnie o amxx sieciowy który ułatwi szybkie skonfigurowanie serwera bo jest automatycznie podpięty pod amxbans nasze i ma podstawowe pluginy.

Wgrywanie map
Najlepiej mapki wgrać masowo tzn. zebrać sobie jakiś mappack wpisując w google "nazwa_mapy download". Najważniejsze to nie wgrywać standardowych map które są po reinstalu bo mogą sie wedrzeć błędy. Tworzymy sobie na pulpicie folder cstrike i tam wrzucamy to co ściągnęliśmy, tak jakby to był nasz serwerowy folder cstrike. Mam nadzieję że każdy wie jakie pliki gdzie trafiają. Potem wgrywam sobie cały nasz folder z pulpitu i mapy są już na folderze ale nie będą w mapcyclu. Aby je dodać otwieramy cstrike/mapcycle.txt i dodajemy nazwe mapy z pliku bsp ale bez rozszerzenia, każdą mape w nowej linii. Następnie aby mapa była dostępna w menu admina otwieramy cstrike/addons/amxmodx/configs/maps.ini i dodajemy podobnie jak w przypadku mapcycle.txt.

Wgrywanie pluginów
Pluginy to dodatki które urozmaicają rozgrywkę. Aby je wgrać musimy mieć sciągnięty minimum plik *.amxx. Najczęściej dołączany jest też plik źródłowy (*.sma). Jeśli mamy doczynienia z większymi pluginami to może on mieć kilka innych plików które najczęściej są w odpowiednich folderach i wystarczy tylko wysłać, ewentualnie mamy opisane co i gdzie wgrać.
Najczęściej pliki wgrywamy:
- *.cfg do cstrike/addons/amxmodx/configs/
- *.ini do cstrike/addons/amxmodx/configs/
- *.txt do cstrike/addons/amxmodx/data/lang/
- *.amxx do cstrike/addons/amxmodx/plugins
- *.sma do cstrike/addons/amxmodx/scripting

Po wgraniu plików najczęściej musimy dopisać cvary. Wbrew opini wielu osób cvary dopisujemy do pliku cstrike/addons/amxmodx/configs/amxx.cfg a nie cvars.ini. To taki podstawowy błąd wielu młodych administratorów.

Następnie otwieramy cstrike/addons/amxmodx/configs/plugins.ini i na końcu dopisujemy:

; Co robi nasz plugin
nazwa_pliku.amxx

Ułatwi nam to konfigurację i dalsze ogarnianie serwera.

Dodawanie admina
Dodawanie admina na serwerze możemy podzielić na kilka przypadków:
1. Dodawanie na nick + hasło
2. Dodawanie na STEAM_ID
3. Dodawanie na IP

1. Aby dodać admina na nick i hasło musimy dodać następująca linie:
"nick" "haslo" "bcdefijmnopqrstu" "a" ; nick - 12.03

nick - nick gracza
haslo - haslo gracza
Oczywiście użytkownik musi wpisać w configu lub w konsoli przed wchodzeniem na serwer:
setinfo _pw "haslo"

2. Na STEAM_ID

"STEAM_0:1:34767058" "" "bcdefijmnopqrstu" "ce" ; nick - 12.03

STEAM_0:1:34767058 - STEAM_ID gracza

3. Na IP:

"127.0.0.1" "" "bcdefijmnopqrstu" "d" ; nick - 12.03

127.0.0.1 - to jest ip gracza.

Fragment:
; nick - 12.03
ułatwia nam ogarnięcie administratorów czyli piszemy kto (przydaje się przy adminie na sid lub ip) i do kiedy ma admina. Wtedy możemy komuś dokładnie podać do kiedy ma zapłacone

Pozdrawiam
JoHHny

Źródło





#2
OzA

OzA
  • n00bsomaniak

  • Grupa: n00bs!
  • Postów: 729
  • Reputacja: 346
  • Gadu-Gadu 8348660
  • Nick steam: alek5555
  • MiejscowośćSzczytno
dodaj lepiej źródło, bo szukając u wujka wyszukuje mi dokładnie taki sam tekst, zrobiony wcześniej od Ciebie.
  • 0
Dołączona grafika

#3
Gość_JoHHny_*

Gość_JoHHny_*
  • Grupa: Gość
Była już mowa o tym gdzieś ,że nie trzeba źródeł dawać skąd to się ma. Chodzi mi bardziej o reklamę innych sieci itp. Bardziej się dla mnie liczy ,że coś dałem a nie skąd to mam. Jeżeli godzik lub ktoś inny z modów/czerwonych/tech adminów będzie mi kazał dać źródło to dam. Na razie nic nie będę zmieniał

#4
kicia-ruchawka

kicia-ruchawka
  • Elite Member

  • Grupa: Elite
  • Postów: 418
  • Reputacja: 144
  • Gadu-Gadu 3644941
johhny widze ze tym razem zamiast pomysłów z innych sieci zabrales sie za poradniki z innych sieci :p
  • 1
Dołączona grafika

#5
godzik

godzik
  • ..:: GTW ::..

  • Grupa: Elite
  • Postów: 3260
  • Reputacja: 2156
  • Gadu-Gadu 4503159
  • Nick steam: soulmaker14
  • Steam ID: 0:0:19407044
  • MiejscowośćTychy
Który baran pisał, że nie trzeba źródła podawać? Obowiązkowo musi być. Jeśli to adres forum to może być nie podlinkowany (wskazane by to było), ale powinno być. Ewentualnie jakieś dane autora wystarczą.
  • 1

31339975d2c90487.jpg26396d5f21503862.jpg





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych