Skocz do zawartości

Witamy na n00bs.pl - Sieć serwerów counter strike
Zarejestruj się, aby uzyskać dostęp do wszystkich funkcji naszego forum. Gdy już się zarejestrujesz i zalogujesz będziesz mógł tworzyć nowe tematy, pisać posty, otrzymywać reputację od innych użytkowników oraz będziesz mógł również korzystać z prywatnych wiadomości, aktualizacji statusu i wiele więcej. Jeżeli posiadasz już konto, zaloguj się, klikając tu - a jeśli jesteś nowym użytkownikiem stwórz swoje własne konto!
Zdjęcie

Gran Derbi #3


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
21 odpowiedzi w tym temacie

#1
freak

freak
  • MURZYN OLD SPIECE

  • Grupa: n00bs!
  • Postów: 1684
  • Reputacja: 738
  • Gadu-Gadu 3962319
  • Nick steam: trackio
  • MiejscowośćSosnowiec
Tekst jest dziełem mojego redakcyjnego kolegi z LigaMistrzow.com . Przy okazji dodam, że również jestem newsmanem na tej stronie, link z moimi artykułami dostępny u mnie na PW. :*





"Sędzia krzywdzi Real, bajeczny Messi, Barca prawie w finale!"

Dziś na Estadio Santiago Bernabeu po raz trzeci w ostatnim czasie ujrzeliśmy wielkie Gran Derbi Europa pomiędzy Realem Madryt oraz Barceloną w ramach pierwszego meczu półfinału Ligi Mistrzów.

Mecz nie był ciekawy w pierwszej odsłonie, a najwięcej czasu poświęcaliśmy zamieszkom pomiędzy drużynami. Pierwszą dobrą okazję miał David Villa po którego strzale piłka minęła minimalnie słupek bramki Ikera Casillasa. W 26. minucie dobrym podaniem popisał się Messi, a szansy nie wykorzystał Xavi. W 39. minucie doszło do zamieszania, a wszystko poprzez zachowanie Alvaro Arbeloi oraz Pedro po którym ten pierwszy dostał żółtą kartkę. Jak wykazały powtórki sędzia nie powinien karać prawego defensora „Królewskich”. Kiedy piłkarze schodzili z boiska na przerwę ponownie doszło do spięcia. Sędziowie w końcu zapanowali nad krewkimi zawodnikami a czerwoną kartkę dostał rezerwowy bramkarz Barcelony Jose Pinto.

W drugiej połowie mieliśmy już mnóstwo emocji. W dużej mierze jednak za sprawą sędziego tego spotkania pana Wolfganga Starka. W 61. minucie bardzo ostro, nakładką w nogę Daniego Alvesa wszedł Pepe, a po chwilowej konsultacji niemiecki arbiter wyrzucił reprezentanta Portugalii z murawy. Bez cienia wątpliwości to przewinienie kwalifikowało się na podyktowanie rzutu wolnego, ale także pokazania wyłącznie żółtej kartki. Niestety pan Stark postanowił zostać jednym z aktorów tego meczu i w pewnym sensie tak się stało. Dodatkowo na trybuny wyrzucony został Jose Mourinho. W 76. minucie po kapitalnej akcji Ibrahima Afellaya i jego dośrodkowaniu do bramki Casillasa piłkę wpakował Messi. W 83. minucie bardzo brzydko zachował się Emmanuel Adebayor, który bardzo chamsko potraktował gracza gości i w tej sytuacji rozjemca meczu mógł pokazać czerwoną kartkę zdecydowanie bardziej niż we wcześniejszym wydarzeniu z Pepe, lecz okazał się bardzo łaskawy dając tylko napomnienie. Następnie w 87. minucie po cudownej akcji Leo Messiego argentyński zawodnik podwyższył rezultat wręcz ośmieszając defensywę „Los Blancos”. Po takiej akcji z pewnością wiemy dlaczego gwiazda Barcy jest najlepszym piłkarzem na świecie.

Zdecydowanym faworytem do awansu są gracze Pepa Guardioli, którzy podejmą w najbliższy wtorek na Camp Nou drużynę Realu Madryt.

Real Madryt vs FC Barcelona 0:2 (0:0) Bramki: Messi 76'87'


Mecz wg. friika

Od pierwszych minut, jak w poprzednich GD, przewagę miała Barca, Mourinho - genialny taktyk po raz trzeci mierzył się z potęgą Katalońskiego ataku, po raz trzeci wykorzystał tą samą taktykę, jednak po raz pierwszy nie odniosła ona skutku, wytłumaczenie jest bardzo proste, Real nie mógł grać tak agresywnie jak w Lidze czy Copa Del Rey, ponieważ skutkowało by to wykartkowaniem się przed rewanżem, co i tak miało miejsce. Real jak w dwóch poprzednich meczach liczył na kontry i stałe fragmenty gry, Królewscy nie chcieli stracić bramki, taki był cel Mou. Niestety, lub stety dla Katalonii Pepe podobnie jak w dwóch pierwszych odsłonach GD grał bardzo agresywnie i nie obchodził się delikatnie z nogami rywali, w 61' (chyba, bo pisze z pamięci) rozpędzony Portugalczyk wchodzi nakładką w kostkę Alvesa i zostaje ukarany przez Wolfganga Starka czerwoną kartką. Barca po tym incydencie nacisnęła jeszcze mocniej, ale czegoś brakowało w ich grze, tym brakującym ogniwem był Affelay, który swoim znanym zrywem zostawił za plecami Marcelo, dośrodkował na Messiego, a ten już wiedział co zrobić z piłką i uderzył bez przyjęcia, pokonując Casillasa. Mecz stał się brutalny, Adebayor powinien zostać ukarany czerwoną kartką za dwukrotne uderzenia w twarz, najpierw Busquetsa, później Puyola, został oszczędzony i napomniany tylko żółtkiem. Kolejnym zawodnikiem, który powinien być usunięty z boiska jest lewy obrońca królewskich, który specjalnie podeptał Pedro, również dostał tylko żołtko. Moim zdaniem na czerwoną zasłużył też Daniel Alves, który zbierał sobie przez cały mecz na nią, ale jeżeli sędzia oszczędził wyżej wym. graczy Los Blancos, to czemu miałby wyrzucić Alvesa. Druga bramka to już tylko i wyłącznie kunszt i genialny balans ciałem Atomowej Pchły - Messiego, zrobił z obroną to, co robi z tyczkami na treningu, Casillas po raz drugi nie miał nic do powiedzenia, jednak występ Hiszpańskiego bramkarza można ocenić na plus.


najlepszy gracz Barcelony - Messi
najlepszy gracz Realu - Ronaldo

MVP - Messi

Użytkownik freak edytował ten post 28 kwiecień 2011 - 21:03

  • 0
Dołączona grafika

#2
ABS

ABS
  • Unnamed

  • Grupa: Elite
  • Postów: 4152
  • Reputacja: 953
  • Gadu-Gadu 13142571
  • Nick steam: poldinhio
  • MiejscowośćBielsko - Biała / Dortmund
co tu dużo mówić.. Barca miała ułatwione zadanie dzięki błędnej ocenie arbitra. Za zagranie Pepe należała się maxymalnie żółta kartka. Osłabił on znacznie swoją drużynę dzięki czemu Barcelona miała ułatwione zadanie gdyż gra na drużynę bez obrońcy dobrze wiecie jaka jest :* Taka właśnie jest piłka, czasem niesprawiedliwa, ale właśnie taką ją kochamy :d Real wg mnie nie odrobi strat w kolejnym meczu. Barcelona gra najlepszą obecnie piłkę na świecie i jej należy się przejście do kolejnej fazy rozgrywek :) Jak już pisałem wcześniej piłka jest nieprzewidywalna więc zobaczymy jak to będzie dalej :)
  • 0
Dołączona grafika

#3
dgs*

dgs*
  • NAWET ZNANY GRACZ

  • Grupa: Elite
  • Postów: 3931
  • Reputacja: 3134
  • Nick steam: dgsdgsdgs
czerwona kartka była słuszna. Gdyby tamten nie zaczął cofać nogi tylko wyjebał z całej siły to Pepe mógłby mu złamać nogę. Bardzo dobrze temu frajerowi ze dostal czerwona kartke.
  • 0
Dołączona grafika

#4
ABS

ABS
  • Unnamed

  • Grupa: Elite
  • Postów: 4152
  • Reputacja: 953
  • Gadu-Gadu 13142571
  • Nick steam: poldinhio
  • MiejscowośćBielsko - Biała / Dortmund
Wejście Pepe, nakładka oczywiście była, ale czy na czerwoną kartkę? Gracz Barcy wykazał się ładnymi zdolnościami aktorskimi trzeba mu to przyznać :* taka niestety jest piłka :d
  • 0
Dołączona grafika

#5
HITMAN

HITMAN
  • Supboy

  • Grupa: Admin CS 1.6
  • Postów: 1299
  • Reputacja: 335
  • Steam ID: 0:0:41534037
Mecz był wyrównany aż do czasu czerwonej (SŁUSZNEJ) kartki otrzymanej przez Pepe. Tak jak u goryy. Dani gdyby kopnal z calej sily pilke a ten mu wszedl moglby miec kontuzje i pauzowac troche czasu. Sędzia niestety musi tępić takie zachowanie. :)
Później już wiemy jak było :) Geniusz Zawodnikow Barcy i Tyle :*

Wg mnie Real an Camp Nou bd staral sie wygrac ale i tak przegra :d

Dodano nowy post:

http://www.youtube.com/watch?v=EueH4dfwnjE&feature=player_embedded

Wejście Pepe, nakładka oczywiście była, ale czy na czerwoną kartkę?

Gracz Barcy wykazał się ładnymi zdolnościami aktorskimi trzeba mu to przyznać ;)

taka niestety jest piłka :)


Haah ;)
Alves się chyba Kung- Fu uczył :)
Fajny ten wymach nogą xD
Ale kartka była słuszna ABS :)
  • 0
Dołączona grafika

#6
ABS

ABS
  • Unnamed

  • Grupa: Elite
  • Postów: 4152
  • Reputacja: 953
  • Gadu-Gadu 13142571
  • Nick steam: poldinhio
  • MiejscowośćBielsko - Biała / Dortmund
bo to Real gra antyfutbol a Barca jest esencją piękna piłki... :*
  • 1
Dołączona grafika

#7
freak

freak
  • MURZYN OLD SPIECE

  • Grupa: n00bs!
  • Postów: 1684
  • Reputacja: 738
  • Gadu-Gadu 3962319
  • Nick steam: trackio
  • MiejscowośćSosnowiec
ABS, już tłumaczyłem komuś to na tym przykładzie, wytłumaczę i Tobie, czy gdyby 90 - kilogramowy, rozpędzony Pepe, zaatakował Cię z takim impetem i w taki sposób jak zrobił to na Alvesu, nie domagałbyś się czerwonej kartki? Gdyby Alves nie cofnął nogi to kostka/kolano złamanie, więzadła pozrywane i ryzyko końca kariery, to nie pierwszy mecz kiedy Pepe tak się zachowuje, jego powinno się zamknąć i nie wypuszczać, bo kiedyś komuś skończy karierę i jestem pewny w 100%, że tak się stanie i dopiero po tym MOŻE zmądrzeje. Poza tym, sędzia dając kartkę nie bierze pod uwagę tylko jednej sytuacji, patrzy też na sytuacje związane z tym zawodnikiem z całego meczu, a, że Pepe kilka razy atakował nogi Katalończyków, to ujrzał doskonale wiemy co. :*
  • -1
Dołączona grafika

#8
ABS

ABS
  • Unnamed

  • Grupa: Elite
  • Postów: 4152
  • Reputacja: 953
  • Gadu-Gadu 13142571
  • Nick steam: poldinhio
  • MiejscowośćBielsko - Biała / Dortmund
Jeżeli chodzi o piłkę to zdania zawsze są podzielone :d Widywałem gorsze zachowania nagradzane żółtymi tudzież brakiem kartki :) Nie powiesz mi ze Alves nie symulował :) Brak kontaktu ze stopą zawodnika był, a Dani zrobił wymach jak to określił Hitman rodem z filmów kung-fu. Zagranie było niebezpieczne owszem, ale czerwona się nie należała i zdania nie zmienię :* Jak sędzia bierze całokształt pod uwagę to najpierw daje zółtą kartkę żeby ostrzec zawodnika, a nie od razu czerwona :)
  • 0
Dołączona grafika

#9
freak

freak
  • MURZYN OLD SPIECE

  • Grupa: n00bs!
  • Postów: 1684
  • Reputacja: 738
  • Gadu-Gadu 3962319
  • Nick steam: trackio
  • MiejscowośćSosnowiec
Widzisz, zdania są podzielone, myślę, że jest równo i siły czy słuszna czy nie są rozłożone mniej więcej po 50%. Ja uważam, że słuszna, ale nie dlatego, że kibicuje Blaugranie. Gdyby sędzia wyrzucił każdego kto zasłużył, to Real kończyłby w 8, a Barca w 10..

Dodano nowy post:
No i zapomniałem o czerwonej dla Pinto, który dorwał w przerwie jakiegoś urzędasa z Realu i zaczął do dusić, ale nie chce mi się rozpisywać o tym już. :*
  • 0
Dołączona grafika

#10
Deagle

Deagle
  • n00bsomaniak

  • Grupa: Elite
  • Postów: 1107
  • Reputacja: 38
  • Gadu-Gadu 4556556
Fani barcy, zacznijcie oglądać NHL czy football amerykanski, tam przemocy macie tyle ze jak wrocicie do pilki to zaczniecie plakac ze smiechu z tych ich fauli i płaczu ... Jak goscie zębami plują czasami ...

Użytkownik Deagle edytował ten post 29 kwiecień 2011 - 07:53

  • -2
Dołączona grafika

#11
dgs*

dgs*
  • NAWET ZNANY GRACZ

  • Grupa: Elite
  • Postów: 3931
  • Reputacja: 3134
  • Nick steam: dgsdgsdgs
nie porównuj nhl czy futbolu amerykańskiego do piłki nożnej synek.
  • 0
Dołączona grafika

#12
ABS

ABS
  • Unnamed

  • Grupa: Elite
  • Postów: 4152
  • Reputacja: 953
  • Gadu-Gadu 13142571
  • Nick steam: poldinhio
  • MiejscowośćBielsko - Biała / Dortmund
Po środowym półfinale Ligi Mistrzów pomiędzy Realem Madryt a Barceloną relacje pomiędzy klubami znacznie się pogorszyły. Nie chodzi jednak już tylko o piłkarzy. Na wojenną ścieżkę weszli również włodarze "Królewskich" i "Dumy Katalonii".


Po tym, jak zarząd Barcelony postanowił złożyć wniosek do UEFA o ukaranie trenera Realu Jose Mourinho za oskarżenia rzucone pod adresem katalońskiego klubu, na odpowiedź szefów "Los Merengues" nie trzeba było długo czekać.

Prezesowi Realu Florentino Perezowi nie spodobało się, że Barca wniosła o ukaranie Mourinho pomimo, iż UEFA sama zapowiedziała, że zajmie się sprawą pomeczowych komentarzy Portugalczyka. Tym samym Barcelona zerwała niepisaną umowę zawartą pomiędzy hiszpańskimi klubami o rozwiązywaniu nieporozumień w zaciszu gabinetów.

"Królewscy" w rewanżu do Komitetu Dyscyplinarnego UEFA złożyli skargę na trzech piłkarzy Barcelony: Dani Alvesa, Sergio Busquetsa oraz Pedro. We wniosku klub z Madrytu oskarżył wcześniej wymienionych zawodników o niesportowe zachowanie w trakcie środowego spotkania.

"Po zapoznaniu się z bezprecedensową decyzją klubu FC Barcelona o złożeniu oficjalnej skargi na trenera Realu Madryt Jose Mourinho do Komitetu Dyscyplinarnego UEFA, Real Madryt oświadcza, że jest zobligowany do złożenia skargi w związku z niesportowym zachowaniem piłkarzy FC Barcelona, którzy konsekwentnie symulowali, aby wymusić błąd na arbitrze meczu, co doprowadziło do niesprawiedliwego wyrzucenia naszego piłkarza Pepe. To zaskakujące, że to niehonorowe zachowanie i błędne decyzje spowodowały wytoczenie sprawy naszemu trenerowi Jose Mourinho. (...) Real Madryt wyraża pełne wparcie swojemu szkoleniowcowi" - czytamy w oświadczeniu madryckiego klubu.

Real do wniosku dołączył specjalne nagranie mające być dowodem na to, że Pepe nie zasłużył na czerwoną kartkę.


źródło


Będzie ciekawie :*
  • 0
Dołączona grafika

#13
HITMAN

HITMAN
  • Supboy

  • Grupa: Admin CS 1.6
  • Postów: 1299
  • Reputacja: 335
  • Steam ID: 0:0:41534037
No to zaczyna się jazdaaa xD hahaha xD
  • 0
Dołączona grafika

#14
ABS

ABS
  • Unnamed

  • Grupa: Elite
  • Postów: 4152
  • Reputacja: 953
  • Gadu-Gadu 13142571
  • Nick steam: poldinhio
  • MiejscowośćBielsko - Biała / Dortmund
Dołączona grafika

:*
  • 0
Dołączona grafika

#15
Mario

Mario
  • Moderator

  • Grupa: n00bs!
  • Postów: 1840
  • Reputacja: 811
  • Nick steam: 43877535
  • Steam ID: 0:0:27055385
  • MiejscowośćLeszno
Haha ABS dobre to :*
  • 0

#16
freak

freak
  • MURZYN OLD SPIECE

  • Grupa: n00bs!
  • Postów: 1684
  • Reputacja: 738
  • Gadu-Gadu 3962319
  • Nick steam: trackio
  • MiejscowośćSosnowiec
Perez jest po prostu śmieszny, jeszcze on powinien zostać ukarany za podważanie decyzji sędziego. :)


Kiedy symulował Alves? Wtedy, gdy Pepe niemal urwał mu nogę? Nie sądze..

Kiedy symulował Pedro? Wtedy, gdy Marcelo specjalnie podeptał go? Nie sądzę..

Kiedy symulował Busquets? Wtedy, gdy Emmanuel "Goryl" Adebayor machał łapami na lewo i prawo i bił go po twarzy? Nie sądzę..

Wszystko jasne, a kara dla Mou być powinna już dawno, bo nie tylko Barce on oczernia, robi to z każdym rywalem z którym traci punkty, chciałbym, aby ktoś spuścił mu wpierdol, może by się ogarnął. :*

Dodano nowy post:
Jeszce coś do Deagla :d POJEBAŁO CIĘ typie, hahahaha. Porwnujesz futbol amerykański do piłki nożnej, ja pierdole, takiego dżołka nie słyszałem dawno. To dwa różne sporty rządzące się zupełnie innymi prawami i pierdolisz straszne głupoty mówiąc żebym sobie oglądał tamto, to faule w piłce nożnej będą błache, widać, że nie znasz się na sporcie zupełnie. :)
  • 0
Dołączona grafika

#17
ABS

ABS
  • Unnamed

  • Grupa: Elite
  • Postów: 4152
  • Reputacja: 953
  • Gadu-Gadu 13142571
  • Nick steam: poldinhio
  • MiejscowośćBielsko - Biała / Dortmund
freak proponuje oglądnąć drugi filmik dany przeze mnie :* i powiedz mi z ręką na sercu ze nie symulują :) Co do Alvesa to Pepe nawet nie dotknął jego nogi :d
  • 0
Dołączona grafika

#18
freak

freak
  • MURZYN OLD SPIECE

  • Grupa: n00bs!
  • Postów: 1684
  • Reputacja: 738
  • Gadu-Gadu 3962319
  • Nick steam: trackio
  • MiejscowośćSosnowiec
Jak już Ci mówiłem na priv, mogę wiele sytuacji podobnych Realu znaleźć. :*
  • 0
Dołączona grafika

#19
xanat

xanat
  • Outsider

  • Grupa: Maintenance
  • Postów: 4294
  • Reputacja: 741
  • Nick steam: xontac
  • Steam ID: 0:1:14208782
Weźcie się obaj ogarnijcie :* niech każdy se myśli jak chce i tyle a nie się kłócicie bez sensu :d
  • -1

admin.gif


#20
ABS

ABS
  • Unnamed

  • Grupa: Elite
  • Postów: 4152
  • Reputacja: 953
  • Gadu-Gadu 13142571
  • Nick steam: poldinhio
  • MiejscowośćBielsko - Biała / Dortmund
no tak :* Ale tematem są konkretne zdarzenia z Tego meczu :d Oczywiście głównym wydarzeniem tego meczu jest czerwona kartka dla Pepe. Na filmiku widać całe zajście. Proszę o wypowiadanie się osób trzecich czy był kontakt ze stopą czy nie było, bo z freakiem nie możemy dojść do porozumienia :)
  • 0
Dołączona grafika




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych