Skocz do zawartości

Witamy na n00bs.pl - Sieć serwerów counter strike
Zarejestruj się, aby uzyskać dostęp do wszystkich funkcji naszego forum. Gdy już się zarejestrujesz i zalogujesz będziesz mógł tworzyć nowe tematy, pisać posty, otrzymywać reputację od innych użytkowników oraz będziesz mógł również korzystać z prywatnych wiadomości, aktualizacji statusu i wiele więcej. Jeżeli posiadasz już konto, zaloguj się, klikając tu - a jeśli jesteś nowym użytkownikiem stwórz swoje własne konto!
Zdjęcie

American Football

Devils Wrocław

  • Zamknięty Temat jest zamknięty
20 odpowiedzi w tym temacie

#1
Wolan

Wolan
  • Admin COD

  • Grupa: n00bs!
  • Postów: 119
  • Reputacja: 77
  • Gadu-Gadu 1264397
  • Steam ID: 0:1:18951969

*
Popularny

W tym temacie będą zawierać się podstawowe inf. na temat footbollu amerykańskiego.

Futbol amerykański to sport drużynowy, w którym uczestniczą dwa jedenastoosobowe zespoły.
Piłkę można przemieszczać wykopując, niosąc, rzucając lub przekazując ją z rąk do rąk między zawodnikami.

Żeby nie zanudzać wszystkim zasadami odsyłam was do krótkiego filmu po którym już wpełni powinniście zrozumiec co i jak

Proszę Zalogować się lub Zarejestrować żeby zobaczyć ukrytą zawartość


W Polsce mamy obecnie 3 ligi footbollowe po około 10 drużyn w jednej .
Jeżeli ktoś by był zainteresowany gdzie znajduje się najbliższa drużyna od niego to prosze pw.

Obecnie Mistrzami są The crew Wrocław (które zbankrutowało)
Vice mistrzami są Devils Wrocław Vice ponieważ w final przegrali o 2 pkt .

Ja osobiście gram w Devils wrocław teraz przygotowujemy się do kolejnego sezonu , a mamy naprawde solidnego przeciwnika którymi są Giants Wrocław.
Dwa lata temu Byliśmy mistrzami , rok temu vice mistrzami , a wtym roku idziemy po złoto.

Bo to MY WYZNACZAMY STANDARDY, INNI NAS NAŚLADUJĄ!

Proszę Zalogować się lub Zarejestrować żeby zobaczyć ukrytą zawartość


Gdyby było jakieś zainteresowanie mogę udzielić odp. lub dodać jakieś News'y .
  • 8
Dołączona grafika

Dołączona grafika

#2
Qiu?

Qiu?
  • (.)(.)

  • Grupa: n00bs!
  • Postów: 749
  • Reputacja: 485
  • Gadu-Gadu 12685667
  • MiejscowośćKalisz
Ciekawe :d
  • 0

Dołączona grafika


#3
Teeq

Teeq
  • Bejbe szajnnn oNNNNNNNNNNN !

  • Grupa: n00bs!
  • Postów: 469
  • Reputacja: 589
  • Steam ID: 0:1:18790357
  • MiejscowośćWrooclyn.
Dołączona grafika
  • 0

Wybitne Kluby Sportowe, Tworzą Sztamy Wyjątkowe.

Dołączona grafika


#4
Wolan

Wolan
  • Admin COD

  • Grupa: n00bs!
  • Postów: 119
  • Reputacja: 77
  • Gadu-Gadu 1264397
  • Steam ID: 0:1:18951969

Trwa gorący okres transferowy, w klubie pojawiło się już kilka nowych twarzy ale zdecydowanie najgłośniejszym z przejść jest postać Marka Philmore'a w Devils. MVP ligi i obecny mistrz Polski, który ostatnie dwa sezony spędził w The Crew, będzie wzmocnieniem ofensywy i zespołów specjalnych w naszym klubie.

Philmore jest absolwentem Northwestern University (konferencja Big-Ten, USA). Szkolną karierę zakończył jako czwarty w historii uniwersytetu w ilości złapanych podań (163) oraz piąty w ilości zdobytych jardów (1768). Grał także jako punt returner ze średnią 9,4 jarda na akcję. W 2006 zakontraktowany w NFL przez Chicago Bears jako free agent, następnie przez Columbus Destroyers w AFL.

W 2010 przyjechał do Polski - z założenia jako skrzydłowy, jednak po kilku meczach przesunięty na pozycję rozgrywającego a w obronie występował także jako defensive back. W sumie w 9 spotkaniach zdobył 1889 jardów i 27 przyłożeń. W sezonie 2011 powrócił na swoją nominalną pozycję łapiąc 55 podań na 1326 jardów i 17 przyłożeń a jako kick & punt returner zdobył 526 jardów i 2 przyłożenia w 18 akcjach powrotnych. Poprowadził The Crew do Mistrzostwa Polski, wybrany najlepszych skrzydłowym a także najlepszym zawodnikiem ataku oraz najbardziej wartościowym zawodnikiem ligi.



#3 Mark Philmore
27 lat, 178cm, 84kg
Pozycja: WR, KR, PR
Alternatywna pozycja: QB, DB, RB

As w rękawie Diabłów :d

Załączone pliki


  • 0
Dołączona grafika

Dołączona grafika

#5
freak

freak
  • MURZYN OLD SPIECE

  • Grupa: n00bs!
  • Postów: 1684
  • Reputacja: 738
  • Gadu-Gadu 3962319
  • Nick steam: trackio
  • MiejscowośćSosnowiec
Hm, ciekawie,. Powiem CI, że odkąd zaczęli puszczać Futbol Amerykański, NFL chyba się to nazywa, na Polsat Sport zacząłem go oglądać i w miarę się interesować. U mnie w mieście jest drużyna Zagłębie Steelers, ale z tego co wiem to grają raczej na dole tabeli w I lidze. Wolan, na jakiej grasz pozycji? :d
  • 0
Dołączona grafika

#6
Wolan

Wolan
  • Admin COD

  • Grupa: n00bs!
  • Postów: 119
  • Reputacja: 77
  • Gadu-Gadu 1264397
  • Steam ID: 0:1:18951969
Jestem Running backiem potocznie zwanym biegaczem .

Running back (RB) (biegacz) - pozycja zawodnika w futbolu amerykanski . Zawodnik ten należy do formacji ataku, a jego głównym zadaniem jest bieg z piłką i zdobycie jak największej liczby jardów.

Zawodnik typu running back ustawiony jest za rozgrywającym . Jego głównym zadaniem jest odebranie piłki od rozgrywającego i bieg z nią przed siebie, przy jednoczesnym wymijaniu zawodników drużyny przeciwnej. Running back po otrzymaniu piłki stara się znaleźć "korytarz" w lini obrony przeciwników. Za stworzenie mu wolnej przestrzeni odpowiedzialni są zawodnicy z offenc line. Jednak często się zdarza, że w ustalonym w zagrywce miejscu, nie ma przejścia, wtedy running back musi natychmiast zareagować i znaleźć inną drogę. Dlatego taki zawodnik musi mieć refleks i posiadać umiejętność przewidywania sytuacji.


Chyba całkiem nieźle mi to idzie ponieważ w Fotbolu flagowym zdobyłem MVP running backa ; ) .
Może nie jestem Reggim Bushem z Maimi Dolphins bo do niego mi daleko ale zapowiada się nieźle .


Futbol flagowy jest to odamian futbol amerykańskiego bez kontaktu . zatrzymanie akcji odbywa się wtedy gdy zawodnikowi zerwie się flagę lub tak jak przy innych sytuacjiach w normalnym futbol amerykański.

Ogólnie to mój stary trener trenuje obecnie Zagłebie Stellers i dzięki niemu nie spadli w barażu w zeszłym roku :d


Dołączona grafika

Uploaded with Reggi Bush
Na zdjęciu Reggi Bush 25# w barwach Saints.
  • 1
Dołączona grafika

Dołączona grafika

#7
freak

freak
  • MURZYN OLD SPIECE

  • Grupa: n00bs!
  • Postów: 1684
  • Reputacja: 738
  • Gadu-Gadu 3962319
  • Nick steam: trackio
  • MiejscowośćSosnowiec
Nie musisz mi tłumaczyć kto to Running Back, znam się już trochę na tym, ale pewnie nie tyle co Ty, o Futbolu Flagowym też słyszałem i czytałem gdzieś, że to dobra odmiana dla młodszych fanów tego sportu, bo nie jest tak brutalna jak ten prawdziwy Futbol Amerykański. Mnie bardzi imponuje Running Back Philadelphii Eagles, niestety nie pamiętam jak ma na nazwisko i ich rozgrywający Michael Vick. Strasznie podoba mi się pozycja RB, uważam, że to najciekawsza pozycja na boisku i bardzo lubie też patrzyć na grę RB NY Giants Brandona Jacobsa i Bradshawa, Pierre-Paul i Manning też są nieźli. :d NY Giants i Eagles to chyba moje dwie ulubione drużyny. :d
  • 0
Dołączona grafika

#8
Wolan

Wolan
  • Admin COD

  • Grupa: n00bs!
  • Postów: 119
  • Reputacja: 77
  • Gadu-Gadu 1264397
  • Steam ID: 0:1:18951969
Spewnością jest ona najbardziej dynamiczna niestety bardzo kontuzjogenna .Giants i Eagls to naprawde bardzo silne i dobre drużyny pomimo to bardziej lubie Nowy Orlean Saints i Chicago Bears no i oczywiście Okland Raiders ponieważ gra tam jedyny polak.


Sebastian Janikowski w Meczu Gwiazd NFL


Kopacz Oakland Raiders Sebastian Janikowski zagra w Meczu Gwiazd (Pro Bowl) ligi futbolu amerykańskiego NFL. Wyboru zawodników dokonują kibice, trenerzy i sami futboliści. Spotkanie odbędzie się 29 stycznia w Honolulu.



Dołączona grafika
  • 0
Dołączona grafika

Dołączona grafika

#9
godzik

godzik
  • ..:: GTW ::..

  • Grupa: Elite
  • Postów: 3260
  • Reputacja: 2156
  • Gadu-Gadu 4503159
  • Nick steam: soulmaker14
  • Steam ID: 0:0:19407044
  • MiejscowośćTychy
Nooo, ESPN America mi dali to pewno ten mecz będę mógł obejrzeć, nie można ominąć :d Generalnie u siebie też mamy drużynę, II liga bodajże (Tychy Falcons) i kumpel zapraszał żeby przyjść na jakieś spotkanie, ale jakoś tak się na to zebrać... hokej to jest hokej, bardziej moje klimaty, nie mniej jednak ciekawsze jest dla mnie rugby niż football amerykański.
  • 0

31339975d2c90487.jpg26396d5f21503862.jpg


#10
Wolan

Wolan
  • Admin COD

  • Grupa: n00bs!
  • Postów: 119
  • Reputacja: 77
  • Gadu-Gadu 1264397
  • Steam ID: 0:1:18951969
Jak kto lubi mimo wszystko w Ameryce najpopularniejszy jest NFL a w canadzie NHL . rugby to sport angielski i dlamnie jest dla debili poniewaz nie ma zadnych ochraniaczy i nie mozna udeżać z dużą prędkością a jak to się juz stanie to chodzą ludzie połamni.

Rożnice Miedzy Futbolem a Rugby

Pierwszą, najbardziej widoczną różnicą jest strój – zawodnicy w futbolu mają do dyspozycji rozbudowany zestaw ochraniaczy, w którego skład wchodzą: ochraniacze ramion zwane padami, specjalne spodenki ochraniające biodra, kolana, kość ogonową i uda oraz kask. Jest to zestaw obowiązkowy, oprócz tego każdy z zawodników może założyć np. rękawiczki chroniące palce czy doczepić do padów ochraniacz na żebra i kręgosłup. Zawodnicy rugby grają tylko w krótkich spodenkach i koszulkach polo a wszelkie ochraniacze są opcjonalne.

Gdy przyjrzymy się grze, wówczas zobaczymy, że w futbolu amerykańskim jest ona zatrzymywana za każdym razem, gdy piłka znajdująca się w rękach przewróconego zawodnika dotknie ziemi (z pewnymi wyjątkami) czy też w przypadku przewinienia jednej ze stron. W rugby czas zatrzymywany jest, gdy zawodnik z piłką zostanie tak zablokowany, że nie ma możliwości ruchu lub oddania piłki koledze z zespołu. Stąd też mecze rugby trwają zwykle nie więcej niż półtorej godziny, podczas gdy spotkania futbolowe około trzy godziny.

Boisko futbolowe jest nieznacznie krótsze oraz wyraźnie węższe od boiska do rugby. Wynika to, między innymi, z tego, że w meczach rugby na boisku gra się po piętnastu, a w futbolu po jedenastu graczy. W futbolu atakowi przysługuje jedno zagranie do przodu podczas każdej akcji natomiast w rugby wolno podawać piłkę tylko do tyłu. Podczas meczu rugby widać, że zawodnicy w czasie trwania jednej akcji podają do siebie piłkę niezliczoną ilość razy, podczas gdy w futbolu w czasie zagrania obserwujemy najczęściej jedno podanie. W rugby możemy również zauważyć formacje takie jak „młyn”, „piramida” czy „klin”.

W futbolu po rozpoczęciu akcji widzimy charakterystycznie ścierające się linie ofensywne i defensywne a także graczy na pozycjach skrzydłowych i biegaczy (running back), którzy próbują przedostać się z piłką w stronę pola punktowego przeciwników. Zarówno w rugby jak i w futbolu amerykańskim główną i najbardziej pożądaną (z racji ilości punktów za takie zagranie) metodą zdobywania punktów jest przyłożenie (w futbolu amerykańskim – touchdown). W futbolu przyłożenie warte jest sześć punktów a w rugby pięć. W przeciwieństwie do rugby w futbolu nie trzeba położyć piłki na ziemi w polu punkowym rywali a jedynie zawodnik wbiegający w pole punktowe musi być w posiadaniu piłki (są też sytuacje, w których zawodnik może tylko przełożyć piłkę przez linię wyznaczaną przez skraje pola punktowego – wtedy też przyznawany jest touchdown).


Dołączona grafika

Uploaded with ImageShack.us
  • 0
Dołączona grafika

Dołączona grafika

#11
godzik

godzik
  • ..:: GTW ::..

  • Grupa: Elite
  • Postów: 3260
  • Reputacja: 2156
  • Gadu-Gadu 4503159
  • Nick steam: soulmaker14
  • Steam ID: 0:0:19407044
  • MiejscowośćTychy
Wiesz, w rugby jako tako podoba mi się tylko jedna różnica - nie można podawać do przodu. Fajna sprawa, kiedy trzeba jednak trochę pomyśleć jak co rozegrać. Mniej widowiskowy jest oczywiście, właśnie przez to, że nie można tak ostro zaatakować, ale coś urzekającego w nim jest :d
  • 0

31339975d2c90487.jpg26396d5f21503862.jpg


#12
Wolan

Wolan
  • Admin COD

  • Grupa: n00bs!
  • Postów: 119
  • Reputacja: 77
  • Gadu-Gadu 1264397
  • Steam ID: 0:1:18951969
A co powiesz na taką odmianę futbolu Jak LFL. Amerykańska kobieca liga bazująca na zasadach futbolu amerykańskiego , w której zawodniczki ubrane są w seksowną bieliznę.



Dołączona grafika



Gra rozgrywana jest w formule full contact i podobnie inne rozgrywki ligowe futbolu amerykańskiego. Ubiór zawodniczek składa się z ochraniaczy na ramiona, łokcie i kolana. Ponadto futbolistki ubrane są w podwiązki,biustonosze, figi, a na głowie kask przypominający hełm używany hokeju na lodzie z przesłoną z przezroczystego tworzywa sztucznego.
Gra toczy się pomiędzy 2 zespołami (7 na 7).

Dołączona grafika

Uploaded with ImageShack.us


Jenda z leprzych druzyn pochodzic z chiago . A oto one Chicago Bliss


Dołączona grafika

Uploaded with ImageShack.us
  • 2
Dołączona grafika

Dołączona grafika

#13
Mario

Mario
  • Moderator

  • Grupa: n00bs!
  • Postów: 1840
  • Reputacja: 811
  • Nick steam: 43877535
  • Steam ID: 0:0:27055385
  • MiejscowośćLeszno
Zapuść jakiś dobrym meczem w takim razie LFL :d
  • 0

#14
freak

freak
  • MURZYN OLD SPIECE

  • Grupa: n00bs!
  • Postów: 1684
  • Reputacja: 738
  • Gadu-Gadu 3962319
  • Nick steam: trackio
  • MiejscowośćSosnowiec
No No Wolan, chyba mnie przekonałeś i nie będę oglądał NFL tylko LFL. :d Wolan, to prawda, że Janikowski ma rekord sezonu w zdobytym Golu z największej odległości?
  • 0
Dołączona grafika

#15
Wolan

Wolan
  • Admin COD

  • Grupa: n00bs!
  • Postów: 119
  • Reputacja: 77
  • Gadu-Gadu 1264397
  • Steam ID: 0:1:18951969
Mogę wam w chwili obecniej zaprezentowac tylko

pełne mecze mozna oglądać tylko live eventualnie po sciagnięciu przez torrenty lub po kupieniu konta premium na lfl live .

http://www.lflus.com/multimedia/


  • 0
Dołączona grafika

Dołączona grafika

#16
freak

freak
  • MURZYN OLD SPIECE

  • Grupa: n00bs!
  • Postów: 1684
  • Reputacja: 738
  • Gadu-Gadu 3962319
  • Nick steam: trackio
  • MiejscowośćSosnowiec
W takim sporcie jak LFL najlepiej być chyba sędziom. ; )
  • 0
Dołączona grafika

#17
Mario

Mario
  • Moderator

  • Grupa: n00bs!
  • Postów: 1840
  • Reputacja: 811
  • Nick steam: 43877535
  • Steam ID: 0:0:27055385
  • MiejscowośćLeszno
Ja tam wolałbym być piłką :d
  • 0

#18
dgs*

dgs*
  • NAWET ZNANY GRACZ

  • Grupa: Elite
  • Postów: 3931
  • Reputacja: 3134
  • Nick steam: dgsdgsdgs
TYCHY FALCONS I CH*J! :d
  • 0
Dołączona grafika

#19
Wolan

Wolan
  • Admin COD

  • Grupa: n00bs!
  • Postów: 119
  • Reputacja: 77
  • Gadu-Gadu 1264397
  • Steam ID: 0:1:18951969
Devils wrocław i nie ma ch*ja we wsi :d
Co do Sebastiana Janikowskiego

http://www.youtube.com/watch?v=EVqL26jiJ68


Kopną on na odległość 63 yadów co daje najdłuszy Field gold do bramki w histori NFL
  • 0
Dołączona grafika

Dołączona grafika

#20
freak

freak
  • MURZYN OLD SPIECE

  • Grupa: n00bs!
  • Postów: 1684
  • Reputacja: 738
  • Gadu-Gadu 3962319
  • Nick steam: trackio
  • MiejscowośćSosnowiec
No czyli jednak dobrze słyszałem i nawet odległość kojarzyłem, ale nie chciałem pisać, żeby się przypadkiem nie wygłupić. :d
  • 0
Dołączona grafika




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych