Zarejestruj się, aby uzyskać dostęp do wszystkich funkcji naszego forum. Gdy już się zarejestrujesz i zalogujesz będziesz mógł tworzyć nowe tematy, pisać posty, otrzymywać reputację od innych użytkowników oraz będziesz mógł również korzystać z prywatnych wiadomości, aktualizacji statusu i wiele więcej. Jeżeli posiadasz już konto, zaloguj się, klikając tu - a jeśli jesteś nowym użytkownikiem stwórz swoje własne konto!
#1
Napisano 30 grudzień 2011 - 14:30
Popularny
Futbol amerykański to sport drużynowy, w którym uczestniczą dwa jedenastoosobowe zespoły.
Piłkę można przemieszczać wykopując, niosąc, rzucając lub przekazując ją z rąk do rąk między zawodnikami.
Żeby nie zanudzać wszystkim zasadami odsyłam was do krótkiego filmu po którym już wpełni powinniście zrozumiec co i jak
W Polsce mamy obecnie 3 ligi footbollowe po około 10 drużyn w jednej .
Jeżeli ktoś by był zainteresowany gdzie znajduje się najbliższa drużyna od niego to prosze pw.
Obecnie Mistrzami są The crew Wrocław (które zbankrutowało)
Vice mistrzami są Devils Wrocław Vice ponieważ w final przegrali o 2 pkt .
Ja osobiście gram w Devils wrocław teraz przygotowujemy się do kolejnego sezonu , a mamy naprawde solidnego przeciwnika którymi są Giants Wrocław.
Dwa lata temu Byliśmy mistrzami , rok temu vice mistrzami , a wtym roku idziemy po złoto.
Bo to MY WYZNACZAMY STANDARDY, INNI NAS NAŚLADUJĄ!
Gdyby było jakieś zainteresowanie mogę udzielić odp. lub dodać jakieś News'y .
#4
Napisano 30 grudzień 2011 - 18:18
Trwa gorący okres transferowy, w klubie pojawiło się już kilka nowych twarzy ale zdecydowanie najgłośniejszym z przejść jest postać Marka Philmore'a w Devils. MVP ligi i obecny mistrz Polski, który ostatnie dwa sezony spędził w The Crew, będzie wzmocnieniem ofensywy i zespołów specjalnych w naszym klubie.
Philmore jest absolwentem Northwestern University (konferencja Big-Ten, USA). Szkolną karierę zakończył jako czwarty w historii uniwersytetu w ilości złapanych podań (163) oraz piąty w ilości zdobytych jardów (1768). Grał także jako punt returner ze średnią 9,4 jarda na akcję. W 2006 zakontraktowany w NFL przez Chicago Bears jako free agent, następnie przez Columbus Destroyers w AFL.
W 2010 przyjechał do Polski - z założenia jako skrzydłowy, jednak po kilku meczach przesunięty na pozycję rozgrywającego a w obronie występował także jako defensive back. W sumie w 9 spotkaniach zdobył 1889 jardów i 27 przyłożeń. W sezonie 2011 powrócił na swoją nominalną pozycję łapiąc 55 podań na 1326 jardów i 17 przyłożeń a jako kick & punt returner zdobył 526 jardów i 2 przyłożenia w 18 akcjach powrotnych. Poprowadził The Crew do Mistrzostwa Polski, wybrany najlepszych skrzydłowym a także najlepszym zawodnikiem ataku oraz najbardziej wartościowym zawodnikiem ligi.
#3 Mark Philmore
27 lat, 178cm, 84kg
Pozycja: WR, KR, PR
Alternatywna pozycja: QB, DB, RB
As w rękawie Diabłów
Załączone pliki
#5
Napisano 30 grudzień 2011 - 20:57
#6
Napisano 31 grudzień 2011 - 00:16
Running back (RB) (biegacz) - pozycja zawodnika w futbolu amerykanski . Zawodnik ten należy do formacji ataku, a jego głównym zadaniem jest bieg z piłką i zdobycie jak największej liczby jardów.
Zawodnik typu running back ustawiony jest za rozgrywającym . Jego głównym zadaniem jest odebranie piłki od rozgrywającego i bieg z nią przed siebie, przy jednoczesnym wymijaniu zawodników drużyny przeciwnej. Running back po otrzymaniu piłki stara się znaleźć "korytarz" w lini obrony przeciwników. Za stworzenie mu wolnej przestrzeni odpowiedzialni są zawodnicy z offenc line. Jednak często się zdarza, że w ustalonym w zagrywce miejscu, nie ma przejścia, wtedy running back musi natychmiast zareagować i znaleźć inną drogę. Dlatego taki zawodnik musi mieć refleks i posiadać umiejętność przewidywania sytuacji.
Chyba całkiem nieźle mi to idzie ponieważ w Fotbolu flagowym zdobyłem MVP running backa ; ) .
Może nie jestem Reggim Bushem z Maimi Dolphins bo do niego mi daleko ale zapowiada się nieźle .
Futbol flagowy jest to odamian futbol amerykańskiego bez kontaktu . zatrzymanie akcji odbywa się wtedy gdy zawodnikowi zerwie się flagę lub tak jak przy innych sytuacjiach w normalnym futbol amerykański.
Ogólnie to mój stary trener trenuje obecnie Zagłebie Stellers i dzięki niemu nie spadli w barażu w zeszłym roku
Uploaded with Reggi Bush
Na zdjęciu Reggi Bush 25# w barwach Saints.
#7
Napisano 31 grudzień 2011 - 00:32
#8
Napisano 31 grudzień 2011 - 01:40
Sebastian Janikowski w Meczu Gwiazd NFL
Kopacz Oakland Raiders Sebastian Janikowski zagra w Meczu Gwiazd (Pro Bowl) ligi futbolu amerykańskiego NFL. Wyboru zawodników dokonują kibice, trenerzy i sami futboliści. Spotkanie odbędzie się 29 stycznia w Honolulu.
#9
Napisano 31 grudzień 2011 - 10:37
#10
Napisano 31 grudzień 2011 - 12:56
Rożnice Miedzy Futbolem a Rugby
Pierwszą, najbardziej widoczną różnicą jest strój – zawodnicy w futbolu mają do dyspozycji rozbudowany zestaw ochraniaczy, w którego skład wchodzą: ochraniacze ramion zwane padami, specjalne spodenki ochraniające biodra, kolana, kość ogonową i uda oraz kask. Jest to zestaw obowiązkowy, oprócz tego każdy z zawodników może założyć np. rękawiczki chroniące palce czy doczepić do padów ochraniacz na żebra i kręgosłup. Zawodnicy rugby grają tylko w krótkich spodenkach i koszulkach polo a wszelkie ochraniacze są opcjonalne.
Gdy przyjrzymy się grze, wówczas zobaczymy, że w futbolu amerykańskim jest ona zatrzymywana za każdym razem, gdy piłka znajdująca się w rękach przewróconego zawodnika dotknie ziemi (z pewnymi wyjątkami) czy też w przypadku przewinienia jednej ze stron. W rugby czas zatrzymywany jest, gdy zawodnik z piłką zostanie tak zablokowany, że nie ma możliwości ruchu lub oddania piłki koledze z zespołu. Stąd też mecze rugby trwają zwykle nie więcej niż półtorej godziny, podczas gdy spotkania futbolowe około trzy godziny.
Boisko futbolowe jest nieznacznie krótsze oraz wyraźnie węższe od boiska do rugby. Wynika to, między innymi, z tego, że w meczach rugby na boisku gra się po piętnastu, a w futbolu po jedenastu graczy. W futbolu atakowi przysługuje jedno zagranie do przodu podczas każdej akcji natomiast w rugby wolno podawać piłkę tylko do tyłu. Podczas meczu rugby widać, że zawodnicy w czasie trwania jednej akcji podają do siebie piłkę niezliczoną ilość razy, podczas gdy w futbolu w czasie zagrania obserwujemy najczęściej jedno podanie. W rugby możemy również zauważyć formacje takie jak „młyn”, „piramida” czy „klin”.
W futbolu po rozpoczęciu akcji widzimy charakterystycznie ścierające się linie ofensywne i defensywne a także graczy na pozycjach skrzydłowych i biegaczy (running back), którzy próbują przedostać się z piłką w stronę pola punktowego przeciwników. Zarówno w rugby jak i w futbolu amerykańskim główną i najbardziej pożądaną (z racji ilości punktów za takie zagranie) metodą zdobywania punktów jest przyłożenie (w futbolu amerykańskim – touchdown). W futbolu przyłożenie warte jest sześć punktów a w rugby pięć. W przeciwieństwie do rugby w futbolu nie trzeba położyć piłki na ziemi w polu punkowym rywali a jedynie zawodnik wbiegający w pole punktowe musi być w posiadaniu piłki (są też sytuacje, w których zawodnik może tylko przełożyć piłkę przez linię wyznaczaną przez skraje pola punktowego – wtedy też przyznawany jest touchdown).
Uploaded with ImageShack.us
#11
Napisano 31 grudzień 2011 - 13:13
#12
Napisano 31 grudzień 2011 - 14:02
Gra rozgrywana jest w formule full contact i podobnie inne rozgrywki ligowe futbolu amerykańskiego. Ubiór zawodniczek składa się z ochraniaczy na ramiona, łokcie i kolana. Ponadto futbolistki ubrane są w podwiązki,biustonosze, figi, a na głowie kask przypominający hełm używany hokeju na lodzie z przesłoną z przezroczystego tworzywa sztucznego.
Gra toczy się pomiędzy 2 zespołami (7 na 7).
Uploaded with ImageShack.us
Jenda z leprzych druzyn pochodzic z chiago . A oto one Chicago Bliss
Uploaded with ImageShack.us
Użytkownicy przeglądający ten temat: 1
0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych