Skocz do zawartości

Witamy na n00bs.pl - Sieć serwerów counter strike
Zarejestruj się, aby uzyskać dostęp do wszystkich funkcji naszego forum. Gdy już się zarejestrujesz i zalogujesz będziesz mógł tworzyć nowe tematy, pisać posty, otrzymywać reputację od innych użytkowników oraz będziesz mógł również korzystać z prywatnych wiadomości, aktualizacji statusu i wiele więcej. Jeżeli posiadasz już konto, zaloguj się, klikając tu - a jeśli jesteś nowym użytkownikiem stwórz swoje własne konto!
Zdjęcie

Problem - Failed to contact game server.


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
5 odpowiedzi w tym temacie

#1
1am

1am
  • Imagine the unimaginable

  • Grupa: n00bs!
  • Postów: 672
  • Reputacja: 930
  • Nick steam: emocjonalnycham
  • Miejscowośćdeep dark abyss
Ok, zapewne wielu widziało nie raz ten komunikat który pojawia się w CS. Dzieje się to w momencie kiedy w trakcie dołączania do serwera pasek ładowania w ogóle się nie rusza a komunikat pojawia się po 3 nieudanych próbach połączenia. Mój problem wygląda trochę inaczej niż w większości przypadków. Jestem (nie)szczęśliwym posiadaczem neostrady, co za tym idzie mam zmienne ip, którego adres (chyba) zmienia się po każdym restarcie modemu, albo kiedy coś rozłączy neta. W momencie kiedy gram na serwerze np. mixa i nagle tracę połączenie z netem, czy to z samym netem czy też ADSL to jak ogólnie wiadomo pojawia się w grze error: Warning: connection problem (jakoś tak). Kiedy odzyskam połączenie z netem i wszystko już działa normalnie np. vt czy przeglądarka, to nie mogę się połączyć z serwerem na którym poprzednio grałem. Mówiąc prościej, po utracie połączenia nie mogę wejść z powrotem na serwer na którym grałem i na którym te połączenie zostało zerwane. Dodam też że nie pomaga wtedy restart CS, restart steama, usuwanie plików ClientRegistry.blob czy innych, restart modemu a nawet restart komputera. Nawet jeśli zrobię to wszystko to w dalszym ciągu nie wejdę na ten jeden serwer, podczas kiedy na inne wejdę bez problemu. Dodatkowo dziwne jest że ta sytuacja nie trwa wiecznie, to mija samo po jakimś czasie, kilku godzin, bądź większej części dnia. Nie mam pojęcia czy w systemie zachowują się jakieś dane dotyczące ówczesnego połączenia z netem, czy też dzieje się tak po stronie serwera. W google szukałem sporo i nie znalazłem ani jednego rozwiązania które pomogłoby mi w tym konkretnym przypadku. Ktoś ma jakiś pomysł ? Oczywiście z wyjątkiem w/w przeze mnie. :) Dodam że jest to dla mnie ważne, ponieważ ostatnio coraz częściej kilka razy w ciągu dnia rozłącza mi na chwilę neta i staje się to dosyć irytujące kiedy dzieje się tak właśnie podczas gry na jakimkolwiek serwerze :) Dotyczy to też naszych serwerów, obojętnie na jakim tak mi się zrobi, to potem nie wejdę na niego przez jakiś czas :)
  • 0

Dołączona grafika


#2
shiXe

shiXe
  • Tech Admin

  • Grupa: n00bs!
  • Postów: 1318
  • Reputacja: 1150
  • MiejscowośćLeszno
A połączenie z serwerem przez connect? Też wywala komunikat?
  • 0

#3
godzik

godzik
  • ..:: GTW ::..

  • Grupa: Elite
  • Postów: 3260
  • Reputacja: 2156
  • Gadu-Gadu 4503159
  • Nick steam: soulmaker14
  • Steam ID: 0:0:19407044
  • MiejscowośćTychy
Kilkukrotne restarty połączenia, a dodatkowo resetowanie modemu wyciągając kabel z gniazdka?
  • 0

31339975d2c90487.jpg26396d5f21503862.jpg


#4
1am

1am
  • Imagine the unimaginable

  • Grupa: n00bs!
  • Postów: 672
  • Reputacja: 930
  • Nick steam: emocjonalnycham
  • Miejscowośćdeep dark abyss
ShiXe - przez zakładkę ulubione, przez connect, przez dołączanie do gry z posiomu friends na steamie :) W każdym przypadku jest tak samo :) godzik - resetowałem modem odłączając zasilanie i wyciągając kabel z gniazdka tel kilka razy, nie naprawiło to problemu :) Dodam też że sprawdzałem ping i trasę pakietów do adresu IP z którym nie mogłem połączyć się przez CS'a i nie było nic dziwnego :) Ping normalny, trasa również :wallbash: A mimo to CS nie mógł się połączyć z serwerem :wallbash:
  • 0

Dołączona grafika


#5
godzik

godzik
  • ..:: GTW ::..

  • Grupa: Elite
  • Postów: 3260
  • Reputacja: 2156
  • Gadu-Gadu 4503159
  • Nick steam: soulmaker14
  • Steam ID: 0:0:19407044
  • MiejscowośćTychy
Dzieje się tak z każdym jednym przypadkowym serwer, czy tylko serwerami naszej sieci? Bo może to po prostu kwestia ustawień samego serwera. EDIT: doczytałem, sorka :)
  • 0

31339975d2c90487.jpg26396d5f21503862.jpg


#6
1am

1am
  • Imagine the unimaginable

  • Grupa: n00bs!
  • Postów: 672
  • Reputacja: 930
  • Nick steam: emocjonalnycham
  • Miejscowośćdeep dark abyss
Tak coś czułem że nikt nie będzie w stanie pomóc :) w końcu nawet wujek google wymiękł :)
  • 0

Dołączona grafika





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych