Skocz do zawartości

Witamy na n00bs.pl - Sieć serwerów counter strike
Zarejestruj się, aby uzyskać dostęp do wszystkich funkcji naszego forum. Gdy już się zarejestrujesz i zalogujesz będziesz mógł tworzyć nowe tematy, pisać posty, otrzymywać reputację od innych użytkowników oraz będziesz mógł również korzystać z prywatnych wiadomości, aktualizacji statusu i wiele więcej. Jeżeli posiadasz już konto, zaloguj się, klikając tu - a jeśli jesteś nowym użytkownikiem stwórz swoje własne konto!
Zdjęcie

League of Legends - Co? Jak? Gdzie?

lol league of legends riot

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
33 odpowiedzi w tym temacie

#1
1am

1am
  • Imagine the unimaginable

  • Grupa: n00bs!
  • Postów: 672
  • Reputacja: 930
  • Nick steam: emocjonalnycham
  • Miejscowośćdeep dark abyss

*
Popularny

Ok, a więc zacznę od tego że ostatnio ktoś zapytał mnie o co chodzi w LoL'u (czyt. League of Legends). Ponieważ jakiś czas poświęciłem na tą grę postaram się nieco przybliżyć na czym ona polega, jak wygląda i jak się w nią gra.




I. Gatunek gry


LoL jest połączeniem paru popularnych gatunków gier, takich jak RTS i cRPG/RPG.

Gra powstała na bazie DotA (Defence of the Ancients) popularnej mapy do Warcraft III: The Frozen Throne,

jednakże celem twórców nie było stworzenie kolejnej mapy, czy moda lecz odrębnej gry.

LoL jest zaliczany to gatunku MOBA (Multiplayer Online Battle Arena).

Największy nacisk w grach tego gatunku położono na rywalizację online między graczami z całego świata.



II. Rozgrywka


W grze do dyspozycji gracza oddano dwa tryby rozgrywki: Klasyczny i Dominion. W obu trybach

walka rozgrywa się na jednej z 3 map, na których zmagają się ze sobą maksymalnie 5 osobowe zespoły.

Głównym celem gry jest zdobycie i zniszczenie wrogiego Nexusa który znajduje się

w bazie przeciwnika, lecz aby do niego dotrzeć najpierw trzeba uporać się z wrogimi wierzami (nie dotyczy trybu Dominion)

i przeciwnikami którzy będą próbować nas powstrzymać i dostać się do naszej bazy.

W grze mamy do wyboru mnóstwo postaci (ok. 100), a każda z nich posiada inne zdolności.

Bohaterów można dzielić ze względu na styl gry np: tank, carry, fighter, mage, support, lub ze względu

na sposób zadawania obrażeń np. AP (Ability Power), AD (Attack Damage). W grze mamy możliwość również kupowania przedmiotów, do każdego bohatera wybiera się różne kombinacje, tak żeby uzyskać jak największą przewagę w grze. Przedmioty te oczywiście kupujemy w trakcie gry za zdobyte złoto.


III. Dodatki w grze


W grze mamy do dyspozycji również ogromną gamę skinów/skórek do naszych bohaterów.

Przeważnie są to min. 3-4 skórki na bohatera. Bohaterów można kupować za pomocą IP (Influence Points), które zdobywamy

dzięki rozgrywaniu meczy, najwięcej dostajemy za wygrane i dużą przewagę w zabiciach oraz K:D ratio. Kolejnym sposobem

na kupienie skórek jest RP (Riot Points) które możemy kupić za normalne pieniądze poprzez SMS bądź PayPal.

Dodatkowo za nasze RP możemy również kupować bohaterów (za IP także), zestawy bohaterów, zestawy skórek,

dodatkowe strony na runy (o tym za chwilę) i wiele innych rzeczy dostępnych w sklepie.

Kolejnymi dodatkami są masterki oraz runy, jedne i drugie mają za zadanie ulepszać umiejętności naszych bohaterów.

Masterki dostajemy z każdym lvl'em, a więc możemy ich mieć maksymalnie 30, zaś runy możemy kupować w sklepie

za nasze IP i dodawać je do stron z runami. Na rozdanie masterków mamy 3 karty: Offence, Defence i Utility,

przykładowa kombinacja wygląda wtedy 21-0-9. Run na jednej stronie możemy zaś umieścić 30, stron na runy

mamy do dyspozycji dwie, a runy same w sobie zwiększają nasze umiejętności do np. szybkości ataku czy zadawanych obrażeń.



IV. Wymagania sprzętowe


Minimalne:

OS: Windows XP / Vista / 7

CPU: Pentium 4 2 GHz / AMD XP 2500+

RAM: 512 MB

HDD: 1 GB

Karta graficzna: Dowolna karta zgodna z DirectX 9


Rekomendowane:

OS: Windows XP / Vista / 7

CPU: Pentium 4 3 GHz

RAM: 1024 MB (1GB)

HDD: 1 GB Free

Karta graficzna: GeForce 8800



To by było na tyle o samej grze, jeśli ktoś byłby zainteresowany aby dowiedzieć się więcej, zawsze może odwiedzić strone League of Legends i przeczytać wszystko czego potrzebuje również w języku polskim.


Poniżej zamieszczę przykładowe Frag Movie, aby sam wygląd gry mogli zobaczyć Ci którzy do tej pory nie mieli takiej okazji, bądź nie byli tym zainteresowania.


http://www.youtube.com/watch?v=b4gDPCEo6-U




PS. Każdy gra w to co chce, nikogo do gry nie namawiam, a jedynie wyjaśniam nieco na czym ona polega i jak wygląda, także Ci którzy uważają LoL'a za nie wartą uwagi grę nie muszą koniecznie hejtować.


Have fun :)


  • 7

Dołączona grafika


#2
ffffffff

ffffffff
  • n00bsomaniak

  • Grupa: n00bs!
  • Postów: 630
  • Reputacja: 212
a ja mam 3 lvl :d
  • 0

Dołączona grafika


#3
OzA

OzA
  • n00bsomaniak

  • Grupa: n00bs!
  • Postów: 729
  • Reputacja: 346
  • Gadu-Gadu 8348660
  • Nick steam: alek5555
  • MiejscowośćSzczytno
Ja 25lvl. Postaci: MF, Akali, Veigar, Cho'Gath, Sion, Tryndameare oraz mój ulubiony: Ziggs :d OFC pominąłem postaci za 450 ^^

Użytkownik OzA edytował ten post 02 maj 2012 - 18:43

  • 0
Dołączona grafika

#4
shiXe

shiXe
  • Tech Admin

  • Grupa: n00bs!
  • Postów: 1318
  • Reputacja: 1150
  • MiejscowośćLeszno
Nie denerwuj mnie 1amm.
  • 0

#5
palmuś ;)

palmuś ;)
  • Support

  • Grupa: Elite
  • Postów: 2046
  • Reputacja: 560
  • Gadu-Gadu 8120575
  • Nick steam: rob3rtt
  • Steam ID: 0:1:22511520
  • MiejscowośćKraków

Skórki można kupować za pomocą IP (Influence Points),

Też chciałbym tak kupować -.-

Dodano nowy post:
btw. i tak jesteście chu*** bo gracie z ruskami na east i może nie będę się chwalił co moje konto posiada po ponad roku gry xD
  • 2
Dołączona grafika

#6
PSVMXNE

PSVMXNE
  • egocentryk

  • Grupa: n00bs!
  • Postów: 1777
  • Reputacja: 38
  • MiejscowośćKraków
Szczerze, co to kur.. jest? Poradnik :d? Aha, skórki tylko RP od tego zacznijmy :) Lub darmowe z fb i yt. A tak wogóle, myślałem że LOL to gówno, dopóki nie zagrałem :) Gram od niedawna, jakby ktoś szukał to nick Diak0nnn :d (Master Yi, Morgana)
  • 0
AESTHETICS

#7
kitty

kitty
  • kici kici

  • Grupa: n00bs!
  • Postów: 1515
  • Reputacja: 1199
  • Steam ID: 0:0:26289070
w końcu wiem co to ten LOL :d
  • 0
Dołączona grafika

#8
dgs*

dgs*
  • NAWET ZNANY GRACZ

  • Grupa: Elite
  • Postów: 3931
  • Reputacja: 3134
  • Nick steam: dgsdgsdgs
lap minusa tam! :d :* nie bedziesz mi LoLa promowal ! :d :*
  • 0
Dołączona grafika

#9
pszyczajony wonsz

pszyczajony wonsz
  • Full Member

  • Grupa: n00bs!
  • Postów: 249
  • Reputacja: 326
  • Gadu-Gadu 3484510
  • Nick steam: binczu
  • Steam ID: 0:0:8232070
  • MiejscowośćBielsko - Biala
Nie chce pisac glupot ale... olejcie to badziewie i poczekajcie na Guild wars 2 a tam dopiero bedzie sieka :) Ja juz kupiilem preordera :)
  • 0
Dołączona grafika

#10
PSVMXNE

PSVMXNE
  • egocentryk

  • Grupa: n00bs!
  • Postów: 1777
  • Reputacja: 38
  • MiejscowośćKraków
Ja poczekam na gre która pobije te wszystkie :) DOTA ! Wtedy będziemy grać :d
  • 0
AESTHETICS

#11
1am

1am
  • Imagine the unimaginable

  • Grupa: n00bs!
  • Postów: 672
  • Reputacja: 930
  • Nick steam: emocjonalnycham
  • Miejscowośćdeep dark abyss
DotA 2 od VALVE nie przebije LoL'a :d Z tego co wiem większość ludzi ze starej Doty potępiła wygląd tej na silniku Source. Chyba że Blizzard weźmie się za zrobienie osobnej gry, bo jednak dzieła Blizzarda miały wielką popularność :p Btw. Jak ktoś chce to niech mnie doda: 1am
  • 0

Dołączona grafika


#12
isentor

isentor
  • Justin!

  • Grupa: n00bs!
  • Postów: 576
  • Reputacja: 140
  • Gadu-Gadu 7571007
  • Nick steam: isentor
  • Steam ID: 0:0:1802182
Ja chyba 20lvl :)
  • 0
Dołączona grafika

#13
Sylvester Alone

Sylvester Alone
  • Tylko przyszłość się liczy

  • Grupa: n00bs!
  • Postów: 694
  • Reputacja: 323
  • Gadu-Gadu 31156984
  • Nick steam: DiFReNT
  • Steam ID: 0:0:40308022
  • MiejscowośćHajnówka
1amm był z ciebie zajebisty odpaleniec ale przeszedłeś na lol'a :"D Osobiście gram w LoL'a i mam 16,22 i 30lv. Kocham Alistara, Mordekaisera i Cassiopeie
  • 0
Dołączona grafika
Żeby grać dobrze musisz być wszędzie, bo gdy jesteś wszędzie nie ma cie nigdzie

#14
1am

1am
  • Imagine the unimaginable

  • Grupa: n00bs!
  • Postów: 672
  • Reputacja: 930
  • Nick steam: emocjonalnycham
  • Miejscowośćdeep dark abyss
Nie martw się, ostatnio prawie w nic nie gram ;d
  • 0

Dołączona grafika


#15
Soul.

Soul.
  • n00bsomaniak

  • Grupa: n00bs!
  • Postów: 904
  • Reputacja: 92
  • Gadu-Gadu 210248
  • Nick steam: Soulus97
  • Steam ID: 0:0:45130436
Jak kupie new kompa zagram ;) Polowa osiedla gralo , a teraz tak z 15 osob :d Jbc to bedziesz mi tlumaczyl co , jak i wgl kupować na początek bo wiem , że trzeba :d

Użytkownik Soul edytował ten post 03 maj 2012 - 13:11

  • 0

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika


#16
Sylvester Alone

Sylvester Alone
  • Tylko przyszłość się liczy

  • Grupa: n00bs!
  • Postów: 694
  • Reputacja: 323
  • Gadu-Gadu 31156984
  • Nick steam: DiFReNT
  • Steam ID: 0:0:40308022
  • MiejscowośćHajnówka
Dla początkujących polecam stronę www.mobafire.com do których możecie znaleźć buildy do wszystkich champów w grze i nie tylko. Potem już sami możecie próbować swoje buildy. Mam też mały sposób na sprawdzenie przyszłej rotacji darmowych bohaterów o dzień. Dzień przed wprowadzeniem nowej rotacji na nasze serwery(w poniedziałek) możemy je sprawdzić na stronie www.leagueoflegends.co.kr dzień przed(w niedziele). Wynika to z różnicy czasu. Mały sposób, który odkryliśmy z kolegami.
  • 0
Dołączona grafika
Żeby grać dobrze musisz być wszędzie, bo gdy jesteś wszędzie nie ma cie nigdzie

#17
1am

1am
  • Imagine the unimaginable

  • Grupa: n00bs!
  • Postów: 672
  • Reputacja: 930
  • Nick steam: emocjonalnycham
  • Miejscowośćdeep dark abyss
No dokładnie, mobafire i brać najlepiej oceniane buildy, a potem można samemu próbować kombinować ;) btw. możecie kopsać nicki to sobie pododaje kogo nie mam ;d
  • 0

Dołączona grafika


#18
Oluś

Oluś
  • Elite Member

  • Grupa: Elite
  • Postów: 413
  • Reputacja: 160
  • Gadu-Gadu Już nie używam
  • Nick steam: Aleksandra ❤️
  • Steam ID: STEAM_0 : 0 : 31696998
  • MiejscowośćZwoleń
graaaam w lola ! :d mam 2 poziom :)
  • 0
Dołączona grafika

#19
777MONEYMAKER

777MONEYMAKER
  • MEFEDRONOWY KAT


  • Grupa: Admin CS 1.6
  • Postów: 713
  • Reputacja: 760
  • Gadu-Gadu 1002026
  • Nick steam: mat4light
  • MiejscowośćoK. B-Stoku
True palma true ... sam spierdzielilem z easta jak tylko byla mozliwosc bo tam sie poprostu nie da grac ^^
  • 0

Prof. dr hab. inż. 777MONEYMAKER Delegat Virtus.pro

Główny konsultant ds. taktyki, recoila, aim'a i strzelania headow bezdotykowych

p.o MAGIC MAN'A wielokrotnie odznaczony za zasługi i poświęcenie MASTER/IDOL i POGROMCA

Zaprasza do otwartej dyskusji na temat: "Możliwe następstwa wywierania świadomego nacisku, w tym wysublimowane formy mobbingu i nękania przez reprezentantów drużyn E-sportowych"


#20
Sylvester Alone

Sylvester Alone
  • Tylko przyszłość się liczy

  • Grupa: n00bs!
  • Postów: 694
  • Reputacja: 323
  • Gadu-Gadu 31156984
  • Nick steam: DiFReNT
  • Steam ID: 0:0:40308022
  • MiejscowośćHajnówka
Czemu grać się nie da na east?
  • 0
Dołączona grafika
Żeby grać dobrze musisz być wszędzie, bo gdy jesteś wszędzie nie ma cie nigdzie




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych