Skocz do zawartości

Witamy na n00bs.pl - Sieć serwerów counter strike
Zarejestruj się, aby uzyskać dostęp do wszystkich funkcji naszego forum. Gdy już się zarejestrujesz i zalogujesz będziesz mógł tworzyć nowe tematy, pisać posty, otrzymywać reputację od innych użytkowników oraz będziesz mógł również korzystać z prywatnych wiadomości, aktualizacji statusu i wiele więcej. Jeżeli posiadasz już konto, zaloguj się, klikając tu - a jeśli jesteś nowym użytkownikiem stwórz swoje własne konto!
Zdjęcie

[infobit.pl] Pamięci DDR3 – pojedynek w kategorii 1600 MHz


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1
News Man

News Man
  • Newbie

  • Grupa: Redaktor
  • Postów: 1
  • Reputacja: 6
Wydajność, możliwości OC i cena – trzy najważniejsze kryteria, którymi kieruje się osoba składająca komputer oparty na najnowszych, wspierających pamięci typu DDR III, konstrukcjach. O wydajności świadczy nie tylko częstotliwość taktowania, lecz także wartość opóźnień pamięci, zarówno na ustawieniach standardowych, jak i po próbach podkręcenia. Pod tajemniczym skrótem CL (CAS Latency), podawanym już dość często w nazwie modelu pamięci, kryje się informacja o czasie, w którym dane są odczytywane z jej komórek. Tak więc, im niższa jest wartość opóźnienia CAS, tym mniej czasu potrzeba na dostarczenie odpowiednich informacji z pamięci do procesora, co wyraźnie przekłada się na wydajność komputera.

Innym kryterium wydajności, na które warto zwrócić uwagę, jest napięcie pracy pamięci. O ile przy konstrukcjach opartych na procesorach ze stajni AMD nie ma to zbyt dużego znaczenia, o tyle dla posiadaczy procesorów firmy Intel jest to wyjątkowo ważny parametr. W kontrolerach pamięci zaimplementowanych w najnowszych konstrukcjach tego producenta granicę bezpieczeństwa stanowi napięcie rzędu 1,65 V. To dość duże ograniczenie, gdyż pamięci przeznaczone dla overclockerów wymagają często napięć sięgających 1,9 V, a niekiedy nawet 2,1 V, jak w przypadku pamięci Corsair Dominator.

W związku z powyższym, z pewnością należy zainteresować się tym parametrem, jeżeli myślimy o podkręcaniu naszego RAM-u. W teście zostały przedstawione pamięci wiodących producentów:  Corsair, G.Skill (dwa zestawy), Kingston i Patriot. W każdym przypadku wybrano komplety dwóch modułów, po dwa gigabajty każdy, pracujące z domyślną częstotliwością 1600 MHZ (pamięci typu PC3-12800, o przepustowości 12,8 GB/s), ze średniego pułapu cenowego – około 450 zł. Marki te znane są zarówno domowym użytkownikom, doceniającym ich jakość wykonania oraz bezawaryjną pracę jak i, dzięki możliwości znacznego przetaktowania (bez wpływu na bezbłędną pracę pamięci), również osobom lubiącym wyciskać ze swojego komputera siódme poty.

Pamięci DDR3 różnią się dość znacznie od swoich poprzedniczek. Zastosowano zupełnie inną topologię, która umożliwiła osiągnięcie znacznie wyższych częstotliwości. Odbyło się to jednak kosztem opóźnień CAS. Uległy one znacznemu wydłużeniu.

Dołączona grafika
Dołączona grafika



Wyświetl pełny artykuł
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych