Skocz do zawartości

Witamy na n00bs.pl - Sieć serwerów counter strike
Zarejestruj się, aby uzyskać dostęp do wszystkich funkcji naszego forum. Gdy już się zarejestrujesz i zalogujesz będziesz mógł tworzyć nowe tematy, pisać posty, otrzymywać reputację od innych użytkowników oraz będziesz mógł również korzystać z prywatnych wiadomości, aktualizacji statusu i wiele więcej. Jeżeli posiadasz już konto, zaloguj się, klikając tu - a jeśli jesteś nowym użytkownikiem stwórz swoje własne konto!
Zdjęcie

Książki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
52 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Książki (36 użytkowników oddało głos)

Czytasz książki?

  1. Głosowano Tak (14 głosów [38.89%])

    Procent z głosów: 38.89%

  2. Czasami (6 głosów [16.67%])

    Procent z głosów: 16.67%

  3. Nie (5 głosów [13.89%])

    Procent z głosów: 13.89%

  4. Głosowano A co to jest książka? (11 głosów [30.56%])

    Procent z głosów: 30.56%

Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#1
andrzej aka krzak

andrzej aka krzak
  • Bot

  • Grupa: Elite
  • Postów: 2673
  • Reputacja: 1018
  • Gadu-Gadu 6856708
  • MiejscowośćInternety
[cenzura]

Użytkownik kr75q edytował ten post 22 maj 2010 - 08:18

  • 0

Pn5h0uT.png


#2
Voojitsu

Voojitsu
  • Elite Member

  • Grupa: Elite
  • Postów: 879
  • Reputacja: 663
  • Gadu-Gadu 34306445
  • Nick steam: Voojitsu
  • MiejscowośćBIELSKO-BIAŁA
wiesz co jedyną książką jaką czytam co miesiąc (bo ma kontynuacje każdego 15) jest Czasopismo Każdego Mężczyzny CKM każdy ale to każdy prawdziwy facet i fachowiec trunkoznawstwa powinien czytać tą piękną baśń tak więc kto czyta CKM na pewno ja już od 4 lat i mogę powiedzieć że powinienem być już adminem tej książki przemyśleń i czarów
  • 1
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika

#3
ABS

ABS
  • Unnamed

  • Grupa: Elite
  • Postów: 4152
  • Reputacja: 953
  • Gadu-Gadu 13142571
  • Nick steam: poldinhio
  • MiejscowośćBielsko - Biała / Dortmund
Śiewca Wiatru - Marii Lidii Kossakowej, polecam mocno jeżeli ktoś lubi klimaty aniołów demonów czy fantasy ;]

Wiedźmin - nie trzeba przedstawiać myślę http://www.n00bs.pl/...tyle_emoticons/default/tongue.gif

Malazańska Księga Poległych - naprawdę dużo czytania ale książka (książki) są tego warte !!

Dżuma - znienawidzona przez wielu ale w sumie fajna ksiazka http://www.n00bs.pl/...tyle_emoticons/default/tongue.gif
  • 0
Dołączona grafika

#4
Deagle

Deagle
  • n00bsomaniak

  • Grupa: Elite
  • Postów: 1107
  • Reputacja: 38
  • Gadu-Gadu 4556556
Czytam ksiązki :

Seria Warcrafta

Władca Pierscieni

I lektury, ale to żadko http://www.n00bs.pl/...tyle_emoticons/default/biggrin.gif
  • 0
Dołączona grafika

#5
godzik

godzik
  • ..:: GTW ::..

  • Grupa: Elite
  • Postów: 3260
  • Reputacja: 2156
  • Gadu-Gadu 4503159
  • Nick steam: soulmaker14
  • Steam ID: 0:0:19407044
  • MiejscowośćTychy
Ja tu nie pisałem? http://www.n00bs.pl/...tyle_emoticons/default/happy.gif

No to polecam: Ojciec Chrzestny (wiem, nikt nigdy się tego po mnie niespodziewa) i Winnetou.
Dwie najlepsze książki jakie czytałem. Tak to tam se coś poczytywałem, ale w sumie niewiele czytam. Lubię czytać latem, na słoneczku, a tak to się boję zawieść na tytule - spędzić dużo czasu przy książce i mieć niesmak po jej zakończeniu http://www.n00bs.pl/...tyle_emoticons/default/smile.gif
  • 0

31339975d2c90487.jpg26396d5f21503862.jpg


#6
andrzej aka krzak

andrzej aka krzak
  • Bot

  • Grupa: Elite
  • Postów: 2673
  • Reputacja: 1018
  • Gadu-Gadu 6856708
  • MiejscowośćInternety
ABS powiedz coś więcej o tej Księdze Poległych :banana:
  • 0

Pn5h0uT.png


#7
ABS

ABS
  • Unnamed

  • Grupa: Elite
  • Postów: 4152
  • Reputacja: 953
  • Gadu-Gadu 13142571
  • Nick steam: poldinhio
  • MiejscowośćBielsko - Biała / Dortmund
Jest to naprawdę dobra ksiażka ciesząca się bardzo dobrą opinią.. choć nie przeczytałem wszystkich tomów(jest ich 10) a nawet większości z nich (niestety nie miałem możliwości) z chęcią ją polecam bo to naprawdę dobre fanstasy jedno z lepszych jakie powstało! Tutaj jak chcecie macie opinie wg czytelników każdej z części.. w książce się dzieje naprawdę wiele wartka akcja wspaniałe opisy i naprawdę DUŻO bohaterów i niespodziewanych rozwiązań. Na początku trudno się w tym całym świecie połapać.. groty, gildie, hierarchie.. na szczęście na każdym na końcu każdego tomu jest kilkustronowa "przypominajka" (w każdym tomie inna bo jak już wcześniej wspomniałem jest tego masa)

Ogólnie polecam fanom fantasy i nie tylko :banana:
  • 0
Dołączona grafika

#8
andrzej aka krzak

andrzej aka krzak
  • Bot

  • Grupa: Elite
  • Postów: 2673
  • Reputacja: 1018
  • Gadu-Gadu 6856708
  • MiejscowośćInternety
HMm faktycznie może być całkiem nieźle, przypilnuję empik, może wrzucą jakiś pakiet np 4 pierwszych tomów, czasami mają takie akcje :banana: na chwilę obecną, muszę skompletować całego Jakuba Wędrowycza :banana:
  • 0

Pn5h0uT.png


#9
ABS

ABS
  • Unnamed

  • Grupa: Elite
  • Postów: 4152
  • Reputacja: 953
  • Gadu-Gadu 13142571
  • Nick steam: poldinhio
  • MiejscowośćBielsko - Biała / Dortmund
Polecam również Siewcę wiatru Marii Lidii Kossakowskiej bardzo dobra książka (przeczytałem 3 razy obecnie czytam 4 raz i wcale mnie nie nudzi, a każdym razem odkrywam coś nowego ). Jest to historia o aniołach i demonach o kreatorze (bogu) i antykreatorze (cień) cholernie wciąga uwierzcie mi! Bohaterowie : Daimon Frey – zwany Abaddonem, Tancerzem na Zgliszczach, Aniołem Zagłady; główny bohater powieści, niepokorny anioł, podążający zwykle za swoimi egoistycznymi celami, nie pozbawiony przy tym jednakże dumy i oddania przyjaciołom oraz Królestwu. Drago Gamerin – były członek komanda Szeol, anioł-inwalida. Prywatnie zakochany w Drop. Drop – anielica z grona aniołów stróżów, opiekunka małych dzieci. Została przypadkowo wplątana w sprawę kradzieży Księgi. Poszukiwana przez bezwzględnych złoczyńców, znajduje względne bezpieczeństwo pod opieką Drago. Gabriel – inaczej Dżibril (z arabskiego), jeden z czterech archaniołów zarządzających światem, Regent Królestwa, Pan Objawień. Prywatnie przyjaciel Daimona, Michała, Rafała i Razjela. Hija – pół-anioł, pół-człowiek, ukochana Daimona, podopieczna Gabriela, uczennica Razjela. Utalentowana czarodziejka, na skutek nie do końca dobrze przeprowadzonego zaklęcia uwięziona pomiędzy wymiarami. Lucyfer – w powieści nazywany również przez inne anioły “Lampką” (od łacińskiego znaczenia tego imienia – “Niosący Światło”), władca Głębi (nazwa piekła). Michał – jeden z czterech archaniołów zarządzających światem, Pan Zastępów (anielskiego wojska). Przez przyjaciół nazywany Michasiem. Prywatnie przyjaciel Daimona, Gabriela, Rafała i Razjela. Rafał – jeden z czterech archaniołów zarządzających światem, Pan Uzdrowień. Prywatnie przyjaciel Daimona, Gabriela, Michała i Razjela. Razjel – jeden z czterech archaniołów zarządzających światem, Pan Tajemnic, Książę Magów, opiekun Księgi, najpotężniejszy mag królestwa. Prywatnie przyjaciel Daimona, Gabriela, Michała i Rafala. Siewca Wiatru – tytułowy "Antykreator" "Przedwieczny nieprzyjaciel" " Cień Pana", esencja całego zła na świecie, przeciwieństwo Boga. Jest to cień Jasności (Boga którego autorka stworzyła z syntezy chrześcijaństwa, judaizmu i islamu), która odrzuciła całe swoje zło, by zostać samą miłością, światłem i dobrem. Antykreator jest więc jego antytezą i samym złem. Cytaty: "Nisroch connął się odruchowo. - Co to ma znaczyć? - warknął. - Czemu mnie straszyłeś, jeśli nie ma się czego bać? Paskudny uśmiech Daimona pogłębił się. - Z całą pewnością masz się czego bać, Nisrochu. Tylko wybrałeś sobie niewłaściwą osobę. To nie Gabriel przyszedł mścić się na tobie. Cenzor cały czas się cofał, aż oparł się placami o zakrwawioną ścianę. - Zawołam straż! - wychrypiał. - Zginiesz. Daimon potrząsnął głową. - Tam nikogo nie ma. Nie łudź się. Nisroch spojrzał w głębokie, czarne jak Kosmos źrenice. - To tyy! - zaskrzeczał, a w jego głosie strach mieszał się z nienawoiścią. - To niemożliwe! Jaldabaot cię zabił! Ty nie żyjesz! - Mylisz się, Nisrochu - warknął Frey. - To ty nie żyjesz. " "-Mogę wiedzieć, co ci do łba strzeliło? - zagadnął z przekąsem Pan Objawień. -Skąd miałem wiedzieć? - Głos Samaela brzmiał jak szorowanie papierem ściernym po kamieniu. -A ty drugi mądry - sarknął Gabriel do Kamaela. - Przecież domyślałeś się, co go łączy z Hiją? Hrabia palatyn Głębi rozłożył bezradnie ręce. -Myślałem, że śpi. -No, to nie zabieraj się więcej do myślenia. Kiepsko ci wychodzi. Co z nim? Dał się w ogóle opatrzyć? -Dał, bo zemdlał. - Kamael podrapał się w policzek. -A jak się ocknął, zrobił następną rozróbę - wychrypiał Ryży Hultaj. - I zamknął się w baraku. -Długo tam siedzi? -Pół dnia i całą noc, aż do teraz. Gabriel z westchnieniem potarł brodę. -Ktoś próbował z nim gadać? -Ja - powiedział Kamael. - Wyrzucił mnie. -Ściślej rzecz biorąc, razem z drzwiami - dodał Samael." "Michał :Przyślij trony! Gabriel: Utknęły! M:Chalkedry? G:Nie ma! M:Kurwa!!! G:Kurew też nie mam!!! " Książka godna polecenia. Gwarantuje że się spodoba :p
  • 0
Dołączona grafika

#10
andrzej aka krzak

andrzej aka krzak
  • Bot

  • Grupa: Elite
  • Postów: 2673
  • Reputacja: 1018
  • Gadu-Gadu 6856708
  • MiejscowośćInternety
Hmm zapowiada się ciekawie, ostatnio mam fazę na fantastykę więc dodam do listy oczekujących na kupno :p Ja polecam Kroniki Jakuba Wędrowycza ;P ale to opisze innym razem ;P
  • 0

Pn5h0uT.png


#11
PACMAN

PACMAN
  • Member

  • Grupa: Member
  • Postów: 46
  • Reputacja: 2
  • Gadu-Gadu 5626072
  • Nick steam: Miki17131
  • MiejscowośćPoznań
Osobiście książek nie czytam, gdy dostaje zadanie na polski by przeczytać jakąś lekturę to w 99% biorę w łapę streszczenie. Jednakże kiedyś gdy jako lekturę zadano mi "Chłopcy z placu broni" to tak jak przysiadłem, tak przeczytałem ją bez robienia sobie przerw. Książka naprawdę super i warta polecenia.
  • 0


Dołączona grafika

Dołączona grafika


#12
freak

freak
  • MURZYN OLD SPIECE

  • Grupa: n00bs!
  • Postów: 1684
  • Reputacja: 738
  • Gadu-Gadu 3962319
  • Nick steam: trackio
  • MiejscowośćSosnowiec
Ja tam lubie dobrą książkę , Fantasy lub jakieś felietony Jeremyego Clarksona :banana:
  • 0
Dołączona grafika

#13
andrzej aka krzak

andrzej aka krzak
  • Bot

  • Grupa: Elite
  • Postów: 2673
  • Reputacja: 1018
  • Gadu-Gadu 6856708
  • MiejscowośćInternety
Chłopców z placu broni pamiętam do dziś i chyba nawet gdzieś jeszcze u mnie leżą ;) Clarksona to ja lubiłem oglądać w Top Gear ;) Polecam książki od Skandynawskich autorów ;) przeczytałem dwa tomy trylogii Stiega Larssona i tak się wkręciłem, że masakra. Jak znajdę trochę czasu to opisze je dokładniej ;)
  • 0

Pn5h0uT.png


#14
ABS

ABS
  • Unnamed

  • Grupa: Elite
  • Postów: 4152
  • Reputacja: 953
  • Gadu-Gadu 13142571
  • Nick steam: poldinhio
  • MiejscowośćBielsko - Biała / Dortmund
i co krzaku czytałeś tego siewce?
  • 0
Dołączona grafika

#15
Lesny Henryk.?

Lesny Henryk.?
  • Full Member

  • Grupa: Full Member
  • Postów: 344
  • Reputacja: 2
  • Gadu-Gadu 5454357
  • Nick steam: DelKromo
  • MiejscowośćKraków
Polecam książkę Zielona Mila :d) Jest ona książką, która człowiekowi daje dużo do myślenia o swoim życiu, i o błędach które popełnia :)
  • 0
Dołączona grafika
Dołączona grafika

#16
andrzej aka krzak

andrzej aka krzak
  • Bot

  • Grupa: Elite
  • Postów: 2673
  • Reputacja: 1018
  • Gadu-Gadu 6856708
  • MiejscowośćInternety
S. King wymiata :d swoją drogą film tez jest bardzo dobry :)
  • 0

Pn5h0uT.png


#17
palmuś ;)

palmuś ;)
  • Support

  • Grupa: Elite
  • Postów: 2046
  • Reputacja: 560
  • Gadu-Gadu 8120575
  • Nick steam: rob3rtt
  • Steam ID: 0:1:22511520
  • MiejscowośćKraków
Polecam trylogie Warcraft'a Wojnę starożytnych.. jak ktoś grał w WoW'a to z tej książki może się dowiedzieć o rzeczach, których nigdy by nierozkminił, że coś takiego mogło być :d
  • 0
Dołączona grafika

#18
Lesny Henryk.?

Lesny Henryk.?
  • Full Member

  • Grupa: Full Member
  • Postów: 344
  • Reputacja: 2
  • Gadu-Gadu 5454357
  • Nick steam: DelKromo
  • MiejscowośćKraków
oo jestem za :d polecam również, wciąga i bardzo pomaga ! :)
  • 0
Dołączona grafika
Dołączona grafika

#19
andrzej aka krzak

andrzej aka krzak
  • Bot

  • Grupa: Elite
  • Postów: 2673
  • Reputacja: 1018
  • Gadu-Gadu 6856708
  • MiejscowośćInternety
F5 :) To ja dorzucę tutaj jeszcze Malowanego Człowieka, autor Brett Peter V. Książka jest naprawdę nieźle napisana i nie można się od niej oderwać, niestety jest wydana w dwóch częściach na każdy tom ;/ Obecnie czekam na III tom i mnie szlag trafia ;d
  • 0

Pn5h0uT.png


#20
-SuBe*

-SuBe*
  • Full Member

  • Grupa: Full Member
  • Postów: 147
  • Reputacja: 6
  • Gadu-Gadu 26254173
a ja polecam serię książek Harrego Poterra ;d dużo ciekawsze niż filmy
  • 0
Dołączona grafika




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych