Skocz do zawartości

Witamy na n00bs.pl - Sieć serwerów counter strike
Zarejestruj się, aby uzyskać dostęp do wszystkich funkcji naszego forum. Gdy już się zarejestrujesz i zalogujesz będziesz mógł tworzyć nowe tematy, pisać posty, otrzymywać reputację od innych użytkowników oraz będziesz mógł również korzystać z prywatnych wiadomości, aktualizacji statusu i wiele więcej. Jeżeli posiadasz już konto, zaloguj się, klikając tu - a jeśli jesteś nowym użytkownikiem stwórz swoje własne konto!
Zdjęcie

[problem] mysz optyczna a4tech

mysz problem

  • Zamknięty Temat jest zamknięty
32 odpowiedzi w tym temacie

#1
dgs*

dgs*
  • NAWET ZNANY GRACZ

  • Grupa: Elite
  • Postów: 3931
  • Reputacja: 3134
  • Nick steam: dgsdgsdgs
Witam ostatnio nie gram w ogóle w cs'a a spowodowane to jest tym, że mam problem z myszką a4tech x750bk.

oto ona : Dołączona grafika

opis problemu : mysz działa ale tylko na wybranych powierzchniach a wczesniej działała zawsze i wszędzie. Rolka i przyciski działają ale poruszanie myszką jest albo bardzo przerywane albo w ogóle niemożliwe. Najlepsze jest to ze po tym jak totalnie przestała u mnie działac udalem sie do servisu w celu zwrotu tego szajsu. Typ podlaczyl do swojego kompa i dzialala bez zadnych zastrzeżeń ( powierzchnia blat drewniany ). Strasznie sie zdziwilem wiec postanowilem zobaczyc u ziomka ktory ma ta sama mysz i podkladke. U niego moja myszka dzialala bez problemu na podkladce qck mini czyli takiej samej jak moja! Podlaczylem jeszcze do lapka i tez działała. Wrocliem na chate i podlaczylem do mojego kompa i jeb! Działa. No i tak podziałała 3 dni i nagle gram mixa i dupa ani w lewo ani w prawo... Na pulpicie to samo! Nie mam pojecia co sie dzieje z tym gównem bo raz działa raz nie i tak np teraz to mi działa tylko na teczce od dokumentów a na innych powierzchniach nie! Nie chce pojsc do servisu sie znów zbłaźnić... this is mandess! :d

Nie działa na :

- podkładce steelseries qck mini , wczesniej działała
- biurku ( drewno lakierowane ) , wczesniej działała
- innych podkładkach (przerywa lub w ogóle nie działa)

dziala jedynie na :

- tekturowa polakierowana teczka na dokumenty

Próbowane rozwiązania problemu :

- odinstalowanie sterownikow itd wraz z ponowna instalacja
- czyszczenie portów usb oraz podlaczanie do wszystkich po kolei
- czyszczenie myszy od zewnątrz
- inne myszki działają poprawnie na tym komputerze
- mysz ta NIE działa poprawnie na innych komputerach


spróbuje ją jeszcze w środku dzis lub jutro wyczyscic jak znajde taki maly srubokrecik.

CO JEST kruca fux Z TA zakichana MYSZKA?

prosze o pomoc! :*

[uwaga='evi']doggy, prosze...[/uwaga]
  • 0
Dołączona grafika

#2
777MONEYMAKER

777MONEYMAKER
  • MEFEDRONOWY KAT


  • Grupa: Admin CS 1.6
  • Postów: 713
  • Reputacja: 760
  • Gadu-Gadu 1002026
  • Nick steam: mat4light
  • MiejscowośćoK. B-Stoku
Miales kiedys mysz a4 techa to pamietam ze najpierw mialem problemy z tym zeby grac poniewaz myszka mi sie zacinala podczas grania czyli kiedy chcialem sie obrocic ona mi stawala w miejscu < musialem grac na niskim priorytecie hl.exe zeby all bylo git > A skonczylo sie na tym ze myszka ogolnie dzialala ale laser sie zjebal :d Ps. Mialem identyczna tylko przycisk po3jnego strzalu byl chyba szary :*

Użytkownik .mTk ;x edytował ten post 18 październik 2011 - 17:05

  • 0

Prof. dr hab. inż. 777MONEYMAKER Delegat Virtus.pro

Główny konsultant ds. taktyki, recoila, aim'a i strzelania headow bezdotykowych

p.o MAGIC MAN'A wielokrotnie odznaczony za zasługi i poświęcenie MASTER/IDOL i POGROMCA

Zaprasza do otwartej dyskusji na temat: "Możliwe następstwa wywierania świadomego nacisku, w tym wysublimowane formy mobbingu i nękania przez reprezentantów drużyn E-sportowych"


#3
dgs*

dgs*
  • NAWET ZNANY GRACZ

  • Grupa: Elite
  • Postów: 3931
  • Reputacja: 3134
  • Nick steam: dgsdgsdgs
post edytowany prosze o ponowne przeczytanie opisu problemu to sie uśmiejecie...
  • 0
Dołączona grafika

#4
Spammer

Spammer
  • n00bsomaniak

  • Grupa: n00bs!
  • Postów: 1332
  • Reputacja: 341
Mój brat miał kiedyś bardzo podobną, po pewnym czasie zaczęła się zacinać, nie wiem czym to było spowodowane, ale po prostu nie dało się nic zrobić, działa 2 minuty, jeb, pół minuty "przerwy", skoro to nie jeden przypadek to chyba znaczy, że myszki z tej serii nie są dobrym wyborem :d
  • 0

#5
Fabio

Fabio
  • n00bsomaniak

  • Grupa: Admin CSGO
  • Postów: 1742
  • Reputacja: 884
  • MiejscowośćKalisz
[uwaga='Fabio']Jeszcze raz zobaczę takie tagi w temacie to dostaniesz warna.[/uwaga]
  • 0

kro15.gif


#6
dgs*

dgs*
  • NAWET ZNANY GRACZ

  • Grupa: Elite
  • Postów: 3931
  • Reputacja: 3134
  • Nick steam: dgsdgsdgs
Sram na twoje warny. Przez takie tagi jest duzo dodatkowych wejsc na forum z czego nie zdajesz sobie sprawy :d
  • 0
Dołączona grafika

#7
Fabio

Fabio
  • n00bsomaniak

  • Grupa: Admin CSGO
  • Postów: 1742
  • Reputacja: 884
  • MiejscowośćKalisz
Zdaje sobie sprawe, ale nawet xanat pisał, że mamy warnować za takie tagi. Sraj sobie, ja robie co mi każą. :d
  • 0

kro15.gif


#8
godzik

godzik
  • ..:: GTW ::..

  • Grupa: Elite
  • Postów: 3260
  • Reputacja: 2156
  • Gadu-Gadu 4503159
  • Nick steam: soulmaker14
  • Steam ID: 0:0:19407044
  • MiejscowośćTychy
Tak. Nie potrzeba nam wejść z tych tagów - zdaj sobie z tego sprawę.

Dobra, koniec tematu o tagach.

Daj znać czy... już nie ważne, doczytałem się w pierwszym poście. Dziwne, ale zastanowię się nad tym co może być nie tak (odrzucając ewentualną awarię).

Dodano nowy post:
W sumie już mnie coś zastanowiło.

Czy masz:
- jakieś inne sprzęty podłączone do komputera przez porty USB
- prawidłowo ustawione napięcie portów USB w biosie
?
  • 0

31339975d2c90487.jpg26396d5f21503862.jpg


#9
dgs*

dgs*
  • NAWET ZNANY GRACZ

  • Grupa: Elite
  • Postów: 3931
  • Reputacja: 3134
  • Nick steam: dgsdgsdgs
@ godzik - tylko myszka jest podlaczona przez usb - co do napiecia to nie wiem, chetnie to ogarne jak mi pomozesz :d
  • 0
Dołączona grafika

#10
godzik

godzik
  • ..:: GTW ::..

  • Grupa: Elite
  • Postów: 3260
  • Reputacja: 2156
  • Gadu-Gadu 4503159
  • Nick steam: soulmaker14
  • Steam ID: 0:0:19407044
  • MiejscowośćTychy
Skoro tylko mysz to nie występuje problem, że źle obsługuje wiele urządzeń.
Można sprawdzić napięcie miernikiem.

Napięcie w portach i hubach musi być w zakresie 4.75V - 5.25V


Maksymalne straty napięcia na hubie wynoszą 0.35V
Wszystkie urządzenia USB są aktywne przy napięciu 4.4V, ale działają wtedy tylko funkcje którym wystarcza tak niskie napięcie.
Do poprawnej pracy wszystkich funkcji urządzenia USB potrzebne jest napięcie 4.75V

http://www.elektroda...pic1199202.html
tylko kwestia taka, że pewnie go nie posiadasz. Sprawdź jednak co wykazuje bios.

Sprawdzanie w biosie:
Jest tam wykaz napięć. Nie napiszę Ci tego w tej chwili, gdzie szukać. Może za jakieś pół godziny kompa odpalę to wejdę od razu i dopisze, gdzie spójrz na to.

Na dobrą sprawę, gdyby problemem było napięcie to powinien Cię system poinformować, ale to Windows :d
  • 0

31339975d2c90487.jpg26396d5f21503862.jpg


#11
aNtin0vSKY

aNtin0vSKY
  • Full Member

  • Grupa: n00bs!
  • Postów: 252
  • Reputacja: 134
  • Nick steam: spartan6
  • Steam ID: 0:1:3908737
to sie dzieje tylko w grze, czy na windzie tez to jest? Podaj jaka masz karte graficzna ati czy nvidia

Użytkownik aNtin0vSKY edytował ten post 19 październik 2011 - 08:10

  • 0

Dołączona grafika


#12
ABS

ABS
  • Unnamed

  • Grupa: Elite
  • Postów: 4152
  • Reputacja: 953
  • Gadu-Gadu 13142571
  • Nick steam: poldinhio
  • MiejscowośćBielsko - Biała / Dortmund
hmm to ja też coś powiem.. miałem dokładnie taką samą sytuację jak ma DGS mysz działała potem na 2 dni przestawała i jak się jej chciała to działała znów.. nie była to jakaś pro mysz tylko najzwyklejsza, ale myślę że to bez różnicy.. jak okazało się potem.. mysz całkowicie siadła bo kabel był złamany przy styku USB.. to najczarniejsza opcja, ale też musisz ją wziąć pod uwagę.. :d
  • 0
Dołączona grafika

#13
kitty

kitty
  • kici kici

  • Grupa: n00bs!
  • Postów: 1515
  • Reputacja: 1199
  • Steam ID: 0:0:26289070
ja mam już czwartą taką myszkę- wszystkie poprzednie "umierały" właśnie w taki sposób :d
  • 0
Dołączona grafika

#14
1am

1am
  • Imagine the unimaginable

  • Grupa: n00bs!
  • Postów: 672
  • Reputacja: 930
  • Nick steam: emocjonalnycham
  • Miejscowośćdeep dark abyss
Problemów w myszce może być sporo, zaczynając od najczęściej spotykanego jak uszkodzony przewód (tutaj wypadałoby sprawdzić czy na pewno i w którym miejscu), może być też uszkodzony częściowo laser, możesz mieć jakieś spięcia w myszce etc. + Dodatkowo to o czym pisał godzik :d
  • 0

Dołączona grafika


#15
godzik

godzik
  • ..:: GTW ::..

  • Grupa: Elite
  • Postów: 3260
  • Reputacja: 2156
  • Gadu-Gadu 4503159
  • Nick steam: soulmaker14
  • Steam ID: 0:0:19407044
  • MiejscowośćTychy
Nom, dalej uważam, że to może być techniczna kwestia i najprościej byłoby pomierzyć gniazdo USB i dodatkowo właśnie kabel przemierzyć.
  • 0

31339975d2c90487.jpg26396d5f21503862.jpg


#16
dgs*

dgs*
  • NAWET ZNANY GRACZ

  • Grupa: Elite
  • Postów: 3931
  • Reputacja: 3134
  • Nick steam: dgsdgsdgs
kabel jest ok. Napiecie zmierze jak bede miec troche czasu bo ostatnio mi go brak :d
  • 0
Dołączona grafika

#17
OzA

OzA
  • n00bsomaniak

  • Grupa: n00bs!
  • Postów: 729
  • Reputacja: 346
  • Gadu-Gadu 8348660
  • Nick steam: alek5555
  • MiejscowośćSzczytno
Seria tych myszek jest wadliwa. Ja sam mam tą myszkę koło 1,5 roku i już zaczyna mi ścinać i "sama" zjeżdżać na dół monitora. Dlatego dla wszystkich. Nie kupujcie tego !
  • 0
Dołączona grafika

#18
1am

1am
  • Imagine the unimaginable

  • Grupa: n00bs!
  • Postów: 672
  • Reputacja: 930
  • Nick steam: emocjonalnycham
  • Miejscowośćdeep dark abyss
a4tech, tracer, manta czy cokolwiek innego tego pokroju = shit :d lepiej jest dać już parę zł więcej i zainwestować w porządniejszą myszkę typu IE, razer, steelseries, logitech, zowiegear :d
  • 0

Dołączona grafika


#19
Gość_JoHHny_*

Gość_JoHHny_*
  • Grupa: Gość
mam taką samą myszkę jak ty tylko ,że jest cała czarna :d Działa mi już rok i nic się z nią nie dzieje

#20
ABS

ABS
  • Unnamed

  • Grupa: Elite
  • Postów: 4152
  • Reputacja: 953
  • Gadu-Gadu 13142571
  • Nick steam: poldinhio
  • MiejscowośćBielsko - Biała / Dortmund
Dgs btw jak dawno temu kupiłeś tą mysz?
  • 0
Dołączona grafika





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: mysz, problem

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych