Skocz do zawartości

Witamy na n00bs.pl - Sieć serwerów counter strike
Zarejestruj się, aby uzyskać dostęp do wszystkich funkcji naszego forum. Gdy już się zarejestrujesz i zalogujesz będziesz mógł tworzyć nowe tematy, pisać posty, otrzymywać reputację od innych użytkowników oraz będziesz mógł również korzystać z prywatnych wiadomości, aktualizacji statusu i wiele więcej. Jeżeli posiadasz już konto, zaloguj się, klikając tu - a jeśli jesteś nowym użytkownikiem stwórz swoje własne konto!
Zdjęcie

"Żale Keta", czyli co mi się tu nie podoba


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
49 odpowiedzi w tym temacie

#1
Spammer

Spammer
  • n00bsomaniak

  • Grupa: n00bs!
  • Postów: 1332
  • Reputacja: 341

*
Popularny

Nie będzie w tym temacie chyba nic, czego już bym publicznie nie napisał, po prostu wszystko połączone w jedną całość.
Zacznę może od osoby która mnie skłoniła do napisania tego tematu, czyli eviego.

Chciałeś wiedzieć co "mam do Ciebie", czemu jestem negatywnie nastawiony itd. itp.
Jak to już napisałem w temacie http://n00bs.pl/podz...kow-t25446.html bardzo nie podobają mi się dwie rzeczy w Twoim zachowaniu.
Pierwszą z nich jest to, że w mojej (i z tego co wiem nie tylko mojej) ocenie podejmujesz decyzję za inne osoby, starasz się w jakiś sposób mieć decydujący głos w danej sprawie, wiem, że większość tych tematów, które zostały zamknięte i ostatni post należał do Ciebie nie były zbyt ambitne, ale mimo wszystko jesteś MODERATOREM, czyli Twoim zadaniem według logicznego punktu patrzenia jest głównie usuwanie treści niezgodnych z regulaminem forum lub zamykanie tematów naruszających je, "nagradzanie" użytkowników łamiących te zasady warnami i/lub banami, a nie podejmowanie decyzji czy dany projekt ma wejść w życie czy nie, sytuacja w temacie http://n00bs.pl/usun...ml/page__st__20 to tylko jeden z wielu przykładów, nie będę szukał wcześniejszych, bo niejednokrotnie coś takiego się zdarzyło. A jeśli ta decyzja nie była tylko Twoją, tylko po rozmowie z jedną czy dwoma osobami "ważniejszymi" od Ciebie (cytuję słowa godzika - "W kwestii tego co robią moderatorzy: nie ma tutaj samowolki. Robią tylko to o co poproszę ich ja, nup, loW., bądź ABS. Nie wykraczają poza swoje obowiązki i dobrze wywiązują się z powierzonych im zadań.") to wypadałoby dać taką notkę, a nie pisać coś co brzmi jak "ja tu rządzę, nie podoba mi się ten pomysł, zamykam go i c***", bo patrząc na post przed użyciem szablonu wygląda to tak jakbyś zamknął ten temat bo tak Ci się podoba.
Drugą sprawą, która bardzo rzuciła mi się w Twojej osobie w oczy jest to, że bardzo szybko się denerwujesz i łatwo Cię sprowokować. Sytuacja choćby znowu w temacie wcześniej przytoczonym, a konkretnie słowa "hahahahahahaahahahha oza a Ty kim jestes? skoro smak jest nikim? skoncz pierd****" nie najlepiej o Tobie świadczą, a to tylko marny przykład Twoich możliwości, chociażby sytuacja kiedy ze smakiem najeżdżaliście na zrytego, a później ozę (nie będę w wnikał w to, kto kogo prowokował, kto zaczynał itd., rzuciło mi się w oczy to, że bardzo staraliście się im ubliżyć, a nie oni wam), ale tamtej sytuacji w ogóle nie powinno być, a teraz ciągle prawie to samo, pamiętam też sytuację kiedy w jakimś statusie kogoś ładnie bluzgałeś, nie pamiętam nawet kogo, ale takie sytuacje są po prostu normą w Twoim wykonaniu.

Ogólnie rzecz ujmując takie zachowanie nie wypada nikomu, a już na pewno nie komuś, kto reprezentuje tą sieć na takim stanowisku i uważa się za dorosłego człowieka. Pisząc to mam na celu głównie zwrócenie uwagi na to, co w mojej ocenie jest w Twoim zachowaniu bardzo negatywne i jak dla mnie to musi się zmienić, poza tymi sprawami widać, że Ci w jakimś tam stopniu zależy na tym, żeby nasze forum uczynić "lepszym miejscem" i całkiem sporo robisz, problem w tym, że czasem za dużo i nie potrafisz się pohamować od pewnych cierpkich komentarzy.

Druga rzecz to wyciąganie konsekwencji względem osób które odstawiają jakieś cyrki.
Nie raz i nie dwa zdarzyło się, że ktoś wprowadził tu niezły zamęt, czemu zawsze towarzyszyło multum bluzgów i co najmniej dziwnych zachowań. Nie wiem, czy wiecie co znaczy "bycie konsekwentnym", ale pobłażanie pewnym osobom cały czas (najprostszy przykład - smaku, ale nie jedyny, było ich już zbyt wiele) jest rzeczą która nie jest czymś, czym można by było się szczycić. Rozumiem, że te osoby które mam na myśli robią/robiły tu dużo, ale ile można cały czas nie wyciągać tak na prawdę żadnych konsekwencji? Ile to już razy te same osoby od******** jakąś szopkę i w zasadzie nie pamiętam, żeby coś "trwałego" ich dotknęło, dostali warna który później się zmył albo mieli bana na 2 dni i ciągle jest tak samo. To, że jest o 1 czy 2 osoby więcej to nie koniecznie znaczy, że jest lepiej, bo ktoś może więcej szkodzić niż robić czegoś pożytecznego.

Tym, co chciałbym, żeby zmieniło się tutaj nastawienie do wyciągania konsekwencji względem osób, które rażąco łamią regulamin, lub zachowują się na prawdę bardzo nieodpowiednio, bo tak po prawdzie teraz nie widać w zasadzie żadnych "kar" dla takich osób, jak długo jeszcze będziemy ciągle przerabiać w kółko to samo? Podobno człowiek uczy się na błędach, coś tego tu nie widać...

Trzecią sprawą są rangi na forum, kto czemu i za co ma dostać taką, a nie inną?
Na początek poruszany co chwila przykład rangi "elite"
Z "definicji" napisanej chyba przez xanata - "Elite - elita użytkowników forum, która zasłużyła sobie na tę rangę zaangażowaniem w rozwój forum".
Według tego co zostało tam napisane na pewno bardzo dużo osób które tą rangę mają nijak nie zasłużyli na nią, natomiast wiele osób, które jej nie mają powinni ją mieć.
Z drugiej strony początkowo ta ranga była nadawana osobom, które przeszły tu z GC i zaczęli tworzyć coś nowego, czyli n00bs.pl.
Moim zdaniem to, co napisał (chyba..) xanat jest adekwatne do nazwy jaką ta ranga nosi - elita, ktoś zasłużony, kto spędził tu kawał swojego życia, ktoś kto coś wniósł w rozwój FORUM, lub całej sieci, przydałoby się bardziej sprecyzować za co można daną rangę otrzymać i nadać tą rangę osobom, które w danych kryteriach się zmieszczą, lub ewentualnie odebrać ją tym, którzy mają, a nie "zasłużyli", chociaż odbieranie jej osobom, które już ją mają i byli tu na początku, ale tak na prawdę długo tu nie zabawili, ani nic nie wnieśli, ale nie wiem sam, czy to dobry pomysł i nie sądzę, żeby np. nup się na takie coś zgodził.
Można by było też jakoś bardziej sprecyzować w temacie http://n00bs.pl/rang...__fromsearch__1 jak można zdobyć resztę rang i jakie są obowiązki danej grupy, czym mógłym się zając nawet ja sam ewentualnie z drobną czyjąś pomocą gdybym nie był pewny kto za co odpowiada. (przy okazji, rangi shouter już nie ma)

Na koniec jeszcze kwestia rzeczy, których nie wie w zasadzie nikt, a powinien w zasadzie każdy. Cytując słowa godzika "Większość członków tej sieci stoi obok problemów wewnętrznych, nie znając szczegółów wielu decyzji bo zwyczajnie was one nie dotyczą i nie widzę sensu, by zaprzątać wasze głowy niepotrzebnymi szczegółami." - wydaje mi się, że większość z osób aktywnych w życiu forum chciałaby wiedzieć, czy zostały podjęte jakieś działania odnośnie niektórych spraw, może nie szczegóły, ale po prostu, że coś zostało tak na dobrą sprawę zrobione, lub ma być, bo np. do czasu założenia przez ABSa tematu o nowym podziale rang żaden "zwykły" użytkownik nic nie widział o nowym "porządku". Nawet jako admin dd2 nic nie wiedziałem o takim czymś. Nie uważacie, że to "trochę" dziwne, kiedy nagle okazuje się, że tak jakby moim "serwerowym" przełożonym jest ktoś tam i tak ma być, to coś w stylu "nie obchodzi nas, czy Ci się podoba, że jako admin danego serwera "podlegasz" komuś tam, od dzisiaj on tam rządzi i koniec", akurat nie przeszkadzają mi osoby wybrane na serv adminów (po za ich opiekunem, na którym mam nadzieję się "rozczarować", czyli, że nie będzie odwalał więcej takich akcji jak nie raz to było, ale szczerze w to wątpię), ale mimo wszystko jest to przegięciem. Skoro tak to pytam się po co jest te forum, skoro wszystkie decyzje zapadają w kręgu kilku osób na górze, a często zdanie osób których zmiany dotyczą jest bagatelizowane?
  • 9

#2
godzik

godzik
  • ..:: GTW ::..

  • Grupa: Elite
  • Postów: 3260
  • Reputacja: 2156
  • Gadu-Gadu 4503159
  • Nick steam: soulmaker14
  • Steam ID: 0:0:19407044
  • MiejscowośćTychy
Kwestię Elite omawiamy w innym temacie, więc pominę ją, a za eviego tłumaczył się nie będę bo wiem, że to co on napisze będzie dobre. O tym "pobłażaniu" niektórym osobom też już dość się natłumaczyłem i znudziło mi się powtarzanie tego. Przejdę zatem do ostatniego problemu i napiszę wprost: nie masz ani krzty racji. To nie jest tak, że tworzymy społeczność i wszyscy o wszystkim będą decydować, będziemy do wszystkiego robić ankiety, omawiać wszystko z dwudziestoma ludźmi. Zwykle omawiają wszystko nup, loW. i ABS, biorąc pod uwagę moje zdanie, teraz dojdzie SmakU w kwestii serwerów. To masz 5 (słownie: pięć) osób. I naprawdę nie tak prosto cokolwiek zadecydować, wybrać złoty środek. Tymczasem Ty oczekujesz wręcz niemożliwego :p Co można omówić wspólnie to jest omawiane, ale od tego jest ktoś kto stoi "na górze" sieci, by część spraw była załatwiana szybko i sprawnie, bez zbędnego gadania. I teraz nie bezpośrednio do Ciebie, a do wszystkich: dopóki nie zrozumiecie, że hierarchia jest potrzebna dla dobrego działania sieci i nie zaufacie trafnym decyzjom adminów to się nie dogadamy.
  • 3

31339975d2c90487.jpg26396d5f21503862.jpg


#3
Szlachetna półkrew

Szlachetna półkrew
  • Elite

  • Grupa: n00bsomaniak
  • Postów: 1272
  • Reputacja: 118
a ja się z toba godzik do konca nie zgodze ok nie o wszystkim powinniscie nas informowac ale o przydziałach danych osob na stanowiska chyba powinny byc tez z nami przegadane dam przyklad z shixe on nawet nie widzial ze dostal serw admina
  • 0
Dołączona grafika

#4
Spammer

Spammer
  • n00bsomaniak

  • Grupa: n00bs!
  • Postów: 1332
  • Reputacja: 341
Rozumiem godzik, że hierarchia musi być, to dla mnie oczywista oczywistość, że musi być tu ktoś 100 razy ważniejszy ode mnie, ale takie decyzje jak przyznanie komuś serv admina to chyba zbyt "poważna" sprawa, żeby robić to za naszymi plecami i dowiadujemy się o wszystkim po fakcie? (napisałem tą część w 90% ze względu na to, że 2 osoby zwróciły na to uwagę, więc uznałem to za coś istotnego) A co do reszty, której nie chce Ci się komentować - skomentuj, w końcu po to został założony ten temat :p
  • 0

#5
evidence

evidence
  • n00bsomaniak

  • Grupa: Admin CS 1.6
  • Postów: 1883
  • Reputacja: 2014
  • Nick steam: goofiozo_leffek
  • Steam ID: 0:0:24532294
  • MiejscowośćLublin
ehhhh. A więc zacznijmy od początku. Cieszę się, że wreszcie wyrzuciłeś z siebie to co Ci się nie podoba. Zacznę od swojej osoby, później przejdę do ogółu. Jestem moderatorem. Mam dbać o porządek na forum, zapobiegać spamowaniu itp., itd. Zamykam tematy, ale nie robię samowolki. Po zamknięciu tego przytoczonego przez Ciebie zapytałem się godzika, czy może tak zostać, a on wyraził na to zgodę. Jest tak z większością tematów problematycznych. Jeżeli ewidentnie temat jez bez sensu i służy spamowaniu zamykam go od razu. Nie tylko ja, inni modzi również. A jeżeli komuś z "wyżej postawionych" nie podoba się, że temat został zamknięty, albo sam go otwiera, albo robię to ja. Od razu mam też iinformację, że nie powinienem go zamknąć. Ale są to tylko moje subiektywne opinie i na ich podstawie podejmuję takie decyzje. Nie jest tak, że staram się mieć decydujący głos, bo nie do mnie on należy. Jak ktoś wspominał, po to ustalona jest hierarchia, żeby się do niej stosować. I masz rację, czasem chcę mieć większą wartość głosu od membera. Ale nie robię samowolki i większość spraw konsultuję z godzikiem, albo ABSem. Jeżeli chodzi o moje panowanie nad emocjami, to owszem, jest z tym krucho. Wiem, że mam wiele na sumieniu. Jednak kilka osób potwierdzi Ci, że ostatnimi czasy robię co mogę, żeby trzymać nerwy na wodzy. Przytoczony przez Ciebie fragment rzeczywiście był lekko przesadzony, ale wykropkowałem go.... A znając siebie, jeszcze miesiąc temu ten post byłby jeszcze bardziej brutalny. Może mierne usprawiedliwienie, ale staram się panować nad sobą. Najlepszym na to przykładem, może być to, że pogodziłem się ze Zrytym. Postanowiliśmy zapomnieć o tym co było i zacząć wszystko od nowa. Jeżeli chodzi o same forum, nie będę rozpisywał się na temat rang, jest inny temat. A jeżeli chodzi o osoby, które odstawiają cyrki - nie uważasz, że każdy zasługuje na szansę? Spójrz na JoHHnego - uspokoił się, wszystko jest tak jak być powinno i na razie nie ubiega się o żadne stanowisko, bo wie że musi odczekać swoje. SmakU? Znów jest opiekunem serwerów i zobacz ile od tego czasu zaczęło się dziać. Mogę pokazać Ci co najmniej 15 tematów, które wczoraj zostały załatwione, a leżały już bardzo długi czas. Nawiązując do Twojego podsumowania, weź pod uwagę to, że jest stworzona jakaś hierarchia na forum, żeby własnie kilka osób podejmowało kluczowe decyzje. Jak inaczej to sobie wyobrażasz? Ankieta i czekamy aż wszyscy się wypowiedzą. Musimy życ w grupie i przyzwyczaić się do tego, że te najważniejsze decyzje należą właśnie do czerwonych. Reasumując, nie zwracam się tylko do Ciebie Ket, rozejrzyjmy się dookoła i zobaczmy co tak naprawdę się dzieje i co sami robimy, żeby przyczynić się do rozwoju sieci. Bo często jest tak, że dostrzegamy tylko czubek własnego nosa i potrafimy krytykować innych, a sami trwamy w marazmie. Najbardziej razi mnie postawa, bardzo modna ostatnio, zwana "MW". Jak dla mnie nie wnosząca nic, a raczej mająca na celu podbudowanie własnego wizerunku. Bo MW i JP ostatnio są bardzo modne. Jeżeli ktoś ma wyjeba**, to jego własne decyzja. Ale niech nie namawia do tego innych. A jeżeli chcemy stać w miejscu, to przynajmniej nie zatrzymujmy tych, którzy chcą iść naprzód.
  • 3
Dołączona grafika
I believe, whatever doesn't kill you simply makes you... stranger

Większość ludzi, póki ma zamknięte usta, nie sprawia wrażenia głupków

#6
ABS

ABS
  • Unnamed

  • Grupa: Elite
  • Postów: 4152
  • Reputacja: 953
  • Gadu-Gadu 13142571
  • Nick steam: poldinhio
  • MiejscowośćBielsko - Biała / Dortmund
no to ja proponuje zobaczyć ket ostatni pkt w regulaminie. Jak już ktoś wyżej wspomniał niestety nie da się wszystkiego załatwić demokratycznie, bo po prostu każdemu się nie dogodzi. Jeżeli chodzi o Serv Adminów i opiekuna serwerów to pomysł powstał dlatego by uskutecznić przepływ zadań i komunikacji pomiędzy serwerem, a osobą wykonującą na nim pracę.
  • 0
Dołączona grafika

#7
kitty

kitty
  • kici kici

  • Grupa: n00bs!
  • Postów: 1515
  • Reputacja: 1199
  • Steam ID: 0:0:26289070
Ej, ale skoro wszystkie decyzje zapadają tak na prawdę w kręgu 3,4 to osób, to czy nie wygodniej będzie zamiast utrzymywania całego forum, na którym głupi membersi tylko spamują i narzekają zrobić tablicy ogłoszeń i tylko wydawać dyrektywy? w głosowaniach na admina też nie wiem, po co wszyscy się wypowiadają, skoro ich zdanie nic nie znaczy. Ankiety? może od razu wywalić, bo i tak są bez sensu :p Tak, ja się w pełni zgadzam, że ktoś musi mieć decydujący głos, bo inaczej nad porządkiem zapanować się nie da. Ale ten ktoś powinien się sugerować tym, co chce tłum. Bo to gracze, Ci zwykli, szarzy tworzą sieć, bo grają. I szacunek też im się należy. A tutaj jedyne co się słyszy "postanowiliśmy tak i tak, więc siedzieć cicho, bo nie macie nic do gadania".
  • 4
Dołączona grafika

#8
godzik

godzik
  • ..:: GTW ::..

  • Grupa: Elite
  • Postów: 3260
  • Reputacja: 2156
  • Gadu-Gadu 4503159
  • Nick steam: soulmaker14
  • Steam ID: 0:0:19407044
  • MiejscowośćTychy

A tutaj jedyne co się słyszy "postanowiliśmy tak i tak, więc siedzieć cicho, bo nie macie nic do gadania".

Gdzie to słyszałaś? Bo ja tak mówię w tematach, w których naprawdę zdanie przeciętnego użytkownika nie byłoby brane po uwagę, a po co dawać złudne myślenie, że jednak bierzemy jego zdanie pod uwagę?
Byłoby to robienie z was debili, a tego lepiej uniknąć, bo nikt tutaj głupi nie jest.

Popatrz tylko ile decyzji podejmowanych jest wspólnie, jakie działy są tworzone na prośbę użytkowników, pluginy dodawane na serwer. Naprawdę uważasz, że mało dzieje się na prośbę użytkowników?
  • 1

31339975d2c90487.jpg26396d5f21503862.jpg


#9
ABS

ABS
  • Unnamed

  • Grupa: Elite
  • Postów: 4152
  • Reputacja: 953
  • Gadu-Gadu 13142571
  • Nick steam: poldinhio
  • MiejscowośćBielsko - Biała / Dortmund
kitty a czy jest napisane, że wszystkie decyzje zapadają w gronie 4 osób? umówmy się, sporo jak nie 90% decyzji podejmowanych poprzez samych forumowiczów, ale są też sprawy które lepiej omówić w mniejszym gronie, bo w większym po prostu każdy będzie miał inne zdanie na ten temat i nigdy nie dojdzie sie do porozumienia :p
  • 0
Dołączona grafika

#10
Spammer

Spammer
  • n00bsomaniak

  • Grupa: n00bs!
  • Postów: 1332
  • Reputacja: 341

Ale nie robię samowolki i większość spraw konsultuję z godzikiem, albo ABSem.


To tak trudno dodać te 1 zdanie odnośnie tego, że ktoś "pozwolił" na zamknięcie tematu, albo poczekać aż ktoś "ważniejszy" to zrobi? Bo dając przykład tamtego tematu Twój post nijak oddawał taką treść.
Oczywiście są takie tematy, które znaleźć się w koszu powinny jeszcze zanim powstały, ale to są przeważnie twory jakichś neosów z coda które zarejestrowały się przed 5 minutami.

Jeżeli chodzi o moje panowanie nad emocjami, to owszem, jest z tym krucho. Wiem, że mam wiele na sumieniu. Jednak kilka osób potwierdzi Ci, że ostatnimi czasy robię co mogę, żeby trzymać nerwy na wodzy.


Nawet ja Ci to potwierdzę, że widzę znaczną poprawę, ale ciągle bardzo pragniesz ubliżyć innym, zupełnie jakby sprawiało CI to przyjemność.

A jeżeli chodzi o osoby, które odstawiają cyrki - nie uważasz, że każdy zasługuje na szansę? Spójrz na JoHHnego - uspokoił się, wszystko jest tak jak być powinno i na razie nie ubiega się o żadne stanowisko, bo wie że musi odczekać swoje. SmakU? Znów jest opiekunem serwerów i zobacz ile od tego czasu zaczęło się dziać. Mogę pokazać Ci co najmniej 15 tematów, które wczoraj zostały załatwione, a leżały już bardzo długi czas.


Tutaj muszę się z Tobą zgodzić, na razie jest cisza i spokój jeżeli o to chodzi, a pewne sprawy które powinny zostać załatwione już dawno ruszyły z miejsca.

Co do administracji i podejmowania decyzji.
Jesteśmy siecią, którą tworzą zwykli gracze na serwerach, nawet ci niezarejestrowani, użytkownicy forum, admini na serwerach i "porządkowi" tutaj i administracja. Nie chodzi mi o to, żebyśmy mieli tutaj "demokrację", ale zdanie zwykłego Kowalskiego też powinno się w jakimś mniejszym lub większym stopniu liczyć i tak w sumie jest. Ale podając właśnie ten przykład serv adminów - nie mówię, że źle zrobiliście, czy nie powinniście tak zrobić. Jedyną zmianą jaką bym chciał w tym przypadku jest to, że powinna się pojawić na 2 czy 3 dni przed wprowadzeniem tego jakaś informacja w Administracji Serwerów/Sprawach Sieci, że macie zamiar wprowadzić coś nowego. W tedy użytkownicy mieliby okazję wypowiedzieć się co sądzą na ten temat, żeby uniknąć nadania komuś rangi, której większość z nas by nie chciała. Czym się różni danie komuś serv admina od admina pod względem akceptacji graczy(w tym przypadku adminów danego serwera/lub też graczy w to włączając)? Tak na prawdę to awansowaliście osoby bez liczenia się z naszym zdaniem, więc może zacznijcie dawać adminów osobom bez składania podania, bo po co nasze zdanie?
  • 0

#11
godzik

godzik
  • ..:: GTW ::..

  • Grupa: Elite
  • Postów: 3260
  • Reputacja: 2156
  • Gadu-Gadu 4503159
  • Nick steam: soulmaker14
  • Steam ID: 0:0:19407044
  • MiejscowośćTychy
Wiesz Ket, sęk w tym, że na Serv Adminów obraliśmy może z 6-7 naszych obecnych adminów, pogadaliśmy z nimi i właściwie zgodzili się być nimi tylko Ci, którzy są. Wybieraliśmy spośród osób, które podołają takiemu obowiązkowi, bo ranga nie jest przywilejem, a jako, że nie było spośród kogo wybierać to nie było po co o tym informować. Można było oczywiście napisać, że wdrażamy taki projekt, ale uznaliśmy, że zrobimy wam niespodziankę.
  • 0

31339975d2c90487.jpg26396d5f21503862.jpg


#12
Szlachetna półkrew

Szlachetna półkrew
  • Elite

  • Grupa: n00bsomaniak
  • Postów: 1272
  • Reputacja: 118
no widzisz i ta niespodzianka nie wyszła na dobre
  • 1
Dołączona grafika

#13
ABS

ABS
  • Unnamed

  • Grupa: Elite
  • Postów: 4152
  • Reputacja: 953
  • Gadu-Gadu 13142571
  • Nick steam: poldinhio
  • MiejscowośćBielsko - Biała / Dortmund
nie do końca rozumiem o co się rozchodzi... czy awansując kogoś oczekujecie ankiety w której zadecydujecie czy możemy?
  • 0
Dołączona grafika

#14
Szlachetna półkrew

Szlachetna półkrew
  • Elite

  • Grupa: n00bsomaniak
  • Postów: 1272
  • Reputacja: 118
może nie o to czy możecie ale np napisać ze macie w planach takie i takie zmiany i dane osoby na dane stanowiska a nie juz po decyzji stawiać nas przed faktem dokonanym
  • 1
Dołączona grafika

#15
Spammer

Spammer
  • n00bsomaniak

  • Grupa: n00bs!
  • Postów: 1332
  • Reputacja: 341
Nie ankieta, nie pozwolenie, tylko informacja, żeby osoby, których te zmiany będą dotyczyły mogły się wypowiedzieć i wyrazić swój sprzeciw, jeśli by im się to, co zamierzacie wprowadzić bardzo nie spodobało, co prawda można to zrobić już po wprowadzeniu, ale po co utrudniać sobie robotę?
  • 1

#16
ABS

ABS
  • Unnamed

  • Grupa: Elite
  • Postów: 4152
  • Reputacja: 953
  • Gadu-Gadu 13142571
  • Nick steam: poldinhio
  • MiejscowośćBielsko - Biała / Dortmund
osoby które dostały nową funkcje zostały poinformowane (za wyjątkiem shixe, ponieważ zaszło pewne nieporozumienie). Natomiast osoby które już rangę serv admina posiadały nie musieliśmy pytać czy zostaną serv adminami chyba? Więc wychodzi na to, ze mieliśmy zapytać czy nie macie nic przeciwko jak nadamy serv adminą lepsze uprawnienia?
  • 0
Dołączona grafika

#17
Szlachetna półkrew

Szlachetna półkrew
  • Elite

  • Grupa: n00bsomaniak
  • Postów: 1272
  • Reputacja: 118
abs nie zapytać czy możecie tylko poinformować nas ze planujecie dać większe uprawnienie osobą które tych uprawnień nie posiadały oraz napisać ze wgl coś takiego planujecie

Użytkownik Lama edytował ten post 23 październik 2011 - 18:36

  • 1
Dołączona grafika

#18
ABS

ABS
  • Unnamed

  • Grupa: Elite
  • Postów: 4152
  • Reputacja: 953
  • Gadu-Gadu 13142571
  • Nick steam: poldinhio
  • MiejscowośćBielsko - Biała / Dortmund
czyli mamy napisać odczekać tydzień i wprowadzić? a po co utrudniać życie i dlaczego tego nie zrobić za jednym zamachem? Po prostu decyzja o takim obrocie sprawy była potrzebna by uprościć pracę niektórym osobą od których najwięcej zależy jak same serwery mają wyglądać i co na nich ma być. Chcieliśmy żeby to co było tj. zaległe tematy sprawy były uporządkowane jak najwcześniej bez niepotrzebnej straty czasu. A skoro pozycje serv adminów i opiekuna miały w tym nam bardzo pomóc dlaczego mieliśmy czekać? Chcemy żeby jak najszybciej sytuacja się zmieniła żeby wszystko działało sprawniej, a w zamian powstają tematy takie jak ten :p
  • 0
Dołączona grafika

#19
Spammer

Spammer
  • n00bsomaniak

  • Grupa: n00bs!
  • Postów: 1332
  • Reputacja: 341
Dokładnie tak jak lamka mówi (pisze..), zwykła informacja, żebyśmy w razie czego mieli szansę się wypowiedzieć (chodzi mi tu o wypowiedzi negatywne..) przed faktem, niby skoro dostali większe uprawnienia to mogą więcej robić i w jakimś stopniu usprawnia to działanie sieci, ale jeżeli 3/4 z nas nie chciałaby, żeby dana osoba pełniła określone stanowisko to chyba nie wypadałoby dawać jej tych uprawnień i jakby nie było nakładać na nią większy obowiązek? Nie mówię też, że któraś z tych osób mi osobiście się nie podoba (no dobra, coś mnie strzela jak widzę smaka na takim stanowisku, ale mniejsza o to, sporo robi i mimo tego jaki jest i jakie szopki odwala jakoś to jeszcze zniosę), ale tylko tak czysto teoretycznie piszę, że powinniśmy wiedzieć o tym chociaż 2 czy 3 dni wcześniej, żeby uniknąć nieprzyjemnych sytuacji później. (nie chodzi mi tylko o tą sytuację, piszę głównie z myślą o przyszłości oraz tym, co kitty napisała, że czasem odnoszę wrażenie jakby nasze zdanie się zupełnie nie liczyło.)

Użytkownik Ketuael edytował ten post 23 październik 2011 - 18:46

  • 1

#20
ABS

ABS
  • Unnamed

  • Grupa: Elite
  • Postów: 4152
  • Reputacja: 953
  • Gadu-Gadu 13142571
  • Nick steam: poldinhio
  • MiejscowośćBielsko - Biała / Dortmund
co do smaka to akurat on się do tej funkcji najbardziej nadaje, bo ma najwięcej energii i motywacji, choć pluliśmy po nim deptaliśmy to on tu wciąż jest i chce coś dla tej sieci zrobić, nie jeden by już dawno zrezygnował dlatego uważam ze jego upór i dążenie do celu jest jak najbardziej odpowiednie do pełnienia tej funkcji. Jednocześnie współczuje loW.'owi to to jemu będzie truł zapewne dupę by załatwić to co wy chcecie jak najszybciej na serwerach mieć wprowadzone.
  • 0
Dołączona grafika




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych