Skocz do zawartości

Witamy na n00bs.pl - Sieć serwerów counter strike
Zarejestruj się, aby uzyskać dostęp do wszystkich funkcji naszego forum. Gdy już się zarejestrujesz i zalogujesz będziesz mógł tworzyć nowe tematy, pisać posty, otrzymywać reputację od innych użytkowników oraz będziesz mógł również korzystać z prywatnych wiadomości, aktualizacji statusu i wiele więcej. Jeżeli posiadasz już konto, zaloguj się, klikając tu - a jeśli jesteś nowym użytkownikiem stwórz swoje własne konto!
Zdjęcie

kulturystyka - sport dla wszystkich :)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
236 odpowiedzi w tym temacie

#1
dgs*

dgs*
  • NAWET ZNANY GRACZ

  • Grupa: Elite
  • Postów: 3931
  • Reputacja: 3134
  • Nick steam: dgsdgsdgs
Witam! jest to temat poswiecony roznego rodzaju cwiczeniom silowym. Na silce, w domu, na powietrzu , wszędzie! Chcialbym zachecic wszystkich do uprawiania tego sportu oraz podzielic sie z wami moimi przemysleniami, spostrzezeniami i doswiadczeniami. Jednak zaznaczam ze jest to sport dla wytrwalych i efekty nie sa od razu widoczne. Ale naprawde warto na nie czekac i potem miec satysfakcje! Wg mnie najwazniejszy w tym wszystkim jest cel. Moze to byc np. chęć bycia koksem lub chęć imponowania dziewczynom fajną klatą na basenie lub po prostu bycie w formie, zrzucenie paru kg lub przybranie masy mięśniowej co tam każdy sobie wymyśli. Rownie wazna co cel jest oczywiscie motywacja zeby osiagnąc swoj cel , ktorą jest czasem naprawde bardzo ciezko w sobie znalezc (wiem po sobie) ale rowniez wiedza o tym co ma sie zamiar robic czyli proponuje poczytac jakies ksiazki o tej tematyce lub odwiedzic fora internetowe. Polecam www.sfd.pl oraz www.kfd.pl z pewnością znajdziecie tam odpowiedzi na wszystkie nurtujące was pytania. Sposob odzywiania jest podstawą , jezeli mamy obrany za cel np. przybranie na masie lub chcemy schudnąc ale o tym mozecie sobie poczytac na wymienionych przeze mnie forach. Nie jestem jakims specem ,trenerem ale mam za sobą ok 1,5 roku cwiczen i troche wiem takze chetnie odpowiem na pytania. Obecnie nie cwiczylem przez ok 3 miesiace. Bylo to spowodowane brakiem czasu ale teraz wracam do gry! Rozpoczynam trening ogólnorozwojowy, ktory jest najlepszy na poczatek przygody z kulturystyką lub na powrot po przerwie bo cwiczymy nim cale cialo na jednym sesji. mam zamiar go robic 3 razy w tygodniu. Rozpisze przebieg treningu zebyscie sobie rozkminili jak to wygladalo :

* rozgrzewka : 5min na rowerku, troche sklonów, wymachow różnego rodzaju, przysiadów etc. + rozciąganie ale nie dlugo tylko po 3 sek na scięgno.

1. PRZYSIAD NA 1 NODZE .12 powt. na noge
2. PODCIAGANIE NA DRĄŻKU PODCHWYTEM .8 powt.
3. POMPKI NA HANTLACH .15 powt.
4. WSPIĘCIA NA PALCE .25 powt.
5. WYCISKANIE SZTANGI Z PRZED GŁOWY .10 powt.
6. SUPINACJA HANTLEM BICEPS .10 powt. na rękę
7. WYCISKANIE HANTLA ZZA GŁOWY .10 powt. na rękę
8. UGINANIE NADGARSTKÓW ZE SZTANGĄ PODCHWYTEM .15 powt.
9. PRZYCIĄGANIE KOLAN DO KLATY WISZĄC NA DRĄŻKU . 20 powt.

przerwy miedzy cwiczeniami robilem po 2 - 2,5 min ze stoperem. caly trening zajal mi 45 minut. Byl bardzo lajtowy i praktycznie sie nie zmeczylem takze mysle ze kazdy moze sprobowac zrobic cos podobnego na chacie i nie umrze. Ok to by bylo na tyle na dzisiaj. Bede systematycznie dopisywac nowe posty tak zeby kazdy mogl zobaczyc "z czym to sie je" Jezeli macie troche wolnego czasu to spokojnie mozecie sprobowac i zachecam kazdego do tego! :p

P.S Chcialbym zeby ten temat wygladal ladnie i przejrzyscie takze osoby ktore nie maja nic "normalnego" do powiedzenia albo zwyczajnie ich to nie interesuje o powstrzymanie sie od spamu albo robienie offtopów. Z gory dziekuje.
  • 3
Dołączona grafika

#2
ABS

ABS
  • Unnamed

  • Grupa: Elite
  • Postów: 4152
  • Reputacja: 953
  • Gadu-Gadu 13142571
  • Nick steam: poldinhio
  • MiejscowośćBielsko - Biała / Dortmund
Brawo doggy za temat :p myślę ze spróbuje twojego systemu i postaram się w miarę możliwości ćwiczyć wg twojego systemu :p niestety będę musiał ominąć dwa punkty,a mianowicie podciąganie na drążku ze względu na jego brak oraz przysiady na jednej nodze z powodów zdrowotnych.. dzięki za temat :p
  • 1
Dołączona grafika

#3
dgs*

dgs*
  • NAWET ZNANY GRACZ

  • Grupa: Elite
  • Postów: 3931
  • Reputacja: 3134
  • Nick steam: dgsdgsdgs
ABS podciąganie na drążku możesz zastapic innym dowolnym cwiczeniem na plecy. A co do przysiadow to sa to bardzo wazne cwiczenia dla rozwoju nie tylko mesni nog ale tez innych bo sa to jedne z najwiekszych miesni w naszym ciele i cwiczenie ich pobudza do wzrost inne! ale wiem ze masz problemy z kolanem takze rzeczywiscie lepiej nie rob jezeli ma ci sie cos stac. Wylecz uraz i potem zabierz sie za to :p
  • 0
Dołączona grafika

#4
ABS

ABS
  • Unnamed

  • Grupa: Elite
  • Postów: 4152
  • Reputacja: 953
  • Gadu-Gadu 13142571
  • Nick steam: poldinhio
  • MiejscowośćBielsko - Biała / Dortmund
niestety naprawa mojego kolana potrwa około 2 lat.. na samą operacje czeka się ponad rok, a niestety nie mam 9 tyś dać na prywatne leczenie.. nie da się tego ćwiczenia jakoś zastąpić?
  • 0
Dołączona grafika

#5
dgs*

dgs*
  • NAWET ZNANY GRACZ

  • Grupa: Elite
  • Postów: 3931
  • Reputacja: 3134
  • Nick steam: dgsdgsdgs
hmm w takim razie możesz sprobowac wykroków z hantlami lub sztangą jak nie wiesz jak to wygląda to zajrzyj tu http://www.kulturystyka.pl/atlas/
  • 0
Dołączona grafika

#6
ABS

ABS
  • Unnamed

  • Grupa: Elite
  • Postów: 4152
  • Reputacja: 953
  • Gadu-Gadu 13142571
  • Nick steam: poldinhio
  • MiejscowośćBielsko - Biała / Dortmund
ok dzięki :p
  • 0
Dołączona grafika

#7
xanat

xanat
  • Outsider

  • Grupa: Maintenance
  • Postów: 4294
  • Reputacja: 741
  • Nick steam: xontac
  • Steam ID: 0:1:14208782
Dobrze ze napisałeś ten temat to może wrócę po 2 tygodniowej przerwie, bo coś czasu nie było zbytnio :p Ja to tam głównie pompki, drążek i brzuszki sobie robiłem i mam nadzieje, że będę robił :p
  • 0

admin.gif


#8
xanat

xanat
  • Outsider

  • Grupa: Maintenance
  • Postów: 4294
  • Reputacja: 741
  • Nick steam: xontac
  • Steam ID: 0:1:14208782

2. PODCIAGANIE NA DRĄŻKU PODCHWYTEM .8 powt.

Czemu polecacz akurat podchwyt a nie nachwyt? Słyszałem że podchwyt bardziej skupia się na bicepsie (co jest łatwiejsze dla początkujących) a nachwyt kładzie większy nacisk na rozwój pleców :p
  • 0

admin.gif


#9
dgs*

dgs*
  • NAWET ZNANY GRACZ

  • Grupa: Elite
  • Postów: 3931
  • Reputacja: 3134
  • Nick steam: dgsdgsdgs
xanat ja nie "polecam" podchwytu. po prostu rozpisalem swoj trening. Akurat na tej sesji robilem podciaganie podchwytem. w nastepnej zrobie pewnie nachwyt albo jeszcze inaczej przyfazuje. jezeli chcesz szczegolnie rozwinąc plecy (mam na mysli ich szerokosc) to najlepsze bedzie podciaganie na drążku za glowe
  • 0
Dołączona grafika

#10
xanat

xanat
  • Outsider

  • Grupa: Maintenance
  • Postów: 4294
  • Reputacja: 741
  • Nick steam: xontac
  • Steam ID: 0:1:14208782
Nie, ja tam wiem jak mi odpowiada i tak robię czyli nachwyt :p Do tego co mówisz to by się przydał trochę inny drążek, ale nie jest źle :p
  • 0

admin.gif


#11
dgs*

dgs*
  • NAWET ZNANY GRACZ

  • Grupa: Elite
  • Postów: 3931
  • Reputacja: 3134
  • Nick steam: dgsdgsdgs
na zwykłym, prostym drazku da rade wykonać praktycznie wszystkie cwiczenia z mniejszą lub większą swobodą takze damy rade. Ok widze ze mamy pewne zainteresowanie tym tematem co nie ukrywam - cieszy mnie :p . Jezeli cwiczycie (tak wynika z postów) to rozpiszcie swoj trening, czyli jakie cwiczenia , w jakiej kolejnosci, po ile powtorzen i serii itd. cos w stylu tego co ja zrobilem w poscie 1 . Wtedy bedziemy mogli cos pokombinowac ulepszyc treningi etc. Pozdrawiam :p
  • 0
Dołączona grafika

#12
xanat

xanat
  • Outsider

  • Grupa: Maintenance
  • Postów: 4294
  • Reputacja: 741
  • Nick steam: xontac
  • Steam ID: 0:1:14208782
Jeżeli chodzi o mnie to przed przerwą byłem na etapach:

- Podciąganie:
Dołączona grafika

- Pompki:
Dołączona grafika

- Brzuszki:
Dołączona grafika

ogólnie polecam strony: podciaganie.pl miesniebrzucha.pl i 100pompek.pl rozpisane na dni serie i powtórzenia, jak dla mnie pełna wygoda :p
  • 0

admin.gif


#13
dgs*

dgs*
  • NAWET ZNANY GRACZ

  • Grupa: Elite
  • Postów: 3931
  • Reputacja: 3134
  • Nick steam: dgsdgsdgs
xanat rozumiem ze robisz na jednym treningu po 1 dniu z kazdej rozpiski? jak tak to wychodzi bardzo duzo serii tam :p czy np. w poniedzialek - brzuchy , wtorek - podciaganie , sroda - pompki? celem tego treningu jest zwiekszenie wytrzymalosci? trening jest fazowy w sumie... tylko co z reszta ciala?

Dodano nowy post:
Dobra wczoraj byla przerwa ale dzisiaj musialbyc trening! mialem lekkie zakwasy po ostatnim ale nie przeszkodzilo mi to zbytnio w dzisiejszym koksingu. wygladal on tak :

* rozgrzewka - mniej więcej zawsze robie taką samą czyli patrz post #1

1. PRZYSIAD NA 1 NODZE . 12 powt na noge
2. PODCIĄGANIE NA DRĄŻKU PODCHWYTEM B.WĄSKI CHWYT . 10 powt
3. POMPKI "WĄSKIE" + SKOS LEKKI NA DOL .15 powt
4. WSPIECIA NA PALCE . 25 powt
5. WYCISKANIE SZTANGI ZZA GLOWY .12 powt
6. UGINANIE RAMION ZE SZTANGA .10 powt
7. POMPKI "TYLNE" .12 powt
8. UGINANIE NADGARSTKA Z HANTLEM NACHWYT .10 powt na reke
9. KRĄŻENIE KOLAN WISZĄC NA DRĄŻKU . 10 powt na strone

trening zajal mi dokladnie 37 minut. Przerwy 2 min ze stoperem. Ogolnie bylo calkiem luzno poza ostatnim cwiczeniem ktore mocno poczulem. Teraz lece pod przysznic i trzeba zrobic cos do jedzenia :p
Pozdrawiam!
  • 1
Dołączona grafika

#14
xanat

xanat
  • Outsider

  • Grupa: Maintenance
  • Postów: 4294
  • Reputacja: 741
  • Nick steam: xontac
  • Steam ID: 0:1:14208782
Ogólnie to staram się tak żeby brzuch był codziennie a pompki i podciąganie na przemian (raz to raz to), hmm a inne to latem rower i bieganie a teraz to w sumie nic :p jeszcze wczoraj jak ćwiczyłem to sobie przysiady porobiłem jak mówiłeś że to dobre ćwiczenie :p sztangi nie mam więc to odpada a i czasem robię hantlami z zza głowy na triceps
  • 0

admin.gif


#15
Bonus

Bonus
  • Elite Member

  • Grupa: Elite
  • Postów: 103
  • Reputacja: 6
  • MiejscowośćTychy
Jak na początek , na rozgrzanie mięśni i przygotowanie do treningu na siłowni mogło by być :p Chcesz być koksem -> napierdalaj na siłce i wdupiaj co najmniej odżywki. Tyle ode mnie :p
  • 0
Dołączona grafika

#16
xanat

xanat
  • Outsider

  • Grupa: Maintenance
  • Postów: 4294
  • Reputacja: 741
  • Nick steam: xontac
  • Steam ID: 0:1:14208782
Kto tu mówi żeby być koksem? :p ja tam na żadną siłownie nie mam zamiaru chodzić a tym bardziej brać jakieś gówno :p mnie tam drobne ćwiczenia w domu w pełni wystarczą.
  • 0

admin.gif


#17
andrzej aka krzak

andrzej aka krzak
  • Bot

  • Grupa: Elite
  • Postów: 2673
  • Reputacja: 1018
  • Gadu-Gadu 6856708
  • MiejscowośćInternety
Hm w sumie poczytałem te stronki co xanat wrzucił i muszę przyznać, że są całkiem interesujące. Jednak do tego dorzuciłbym sobie jeszcze jakieś domowe ćwiczenia na nogi. Czy ktoś może coś takiego polecić ? :p Byłbym wdzięczny.
  • 0

Pn5h0uT.png


#18
dgs*

dgs*
  • NAWET ZNANY GRACZ

  • Grupa: Elite
  • Postów: 3931
  • Reputacja: 3134
  • Nick steam: dgsdgsdgs
http://www.kulturystyka.pl/atlas/ obczaj powinienes cos dla siebie znalezc.

Dodano nowy post:
wlasnie przed paroma chwilami ukonczylem trening :p oto jak wygladal :

* standardowa rozgrzewka

1. PRZYSIAD NA 1 NODZE . 12 POWT NA NOGE
2. PODCIAGANIE NACHWYTEM . 8 POWT
3. POMPKI "SZEROKO" + LEKKI SKOS NA DOL . 20 POWT
4. WSPIECIA NA PALCE . 25 POWT
5. PODCIAGANIE SZTANGI WZDLUZ TULOWIA . 15 POWT
6. UGINANIE RAMION ZE SZTANGA NACHWYTEM . 10 POWT
7. PROSTOWANIE RAMIENIA W OPADZIE TULOWIA Z HANTLEM . 10 POWT NA REKE
8. UGINANIE NADGARSTKOW ZE SZTANGA PODCHWYTEM . 15 POWT
9. UNOSZENIE NOG PROSTYCH W LEZENIU . 20 POWT

trening przebiegl szybko i sprawnie. zajal mi dokladnie 37 minut, przerwy od 1,5 min do 2,5 ze stoperem. 2 i 9 cwiczenie bylko najfajniejsze :p

Dodano nowy post:
maly update : cwiczylem ww przeze mnie treningiem ok 5 tyg teraz mialem tydzien przerwy zeby sie miesnie ladnie zregenerowaly i znow zaczynam :p z tym ze teraz robie kazdego cwiczenia po 2 serie a nie tak jak wczesniej po 1 . Lub dokladam cwiczenie na dana grupe miesniowa. Wlasnie skonczylem trening i zajal mi ok 75 minut. Rozgrzewka standardowo , przerwy robie teraz dluzsze bo od 2 do 3 min ze stoperem!

Pozdro!
  • 1
Dołączona grafika

#19
shizeR.

shizeR.
  • n00bsomaniak

  • Grupa: n00bs!
  • Postów: 713
  • Reputacja: 203
  • Gadu-Gadu 3708891
  • Nick steam: baton002
  • MiejscowośćZwoleń
Doggy, jak już skończysz treningi to pokaż efekt :)
  • 0

#20
dgs*

dgs*
  • NAWET ZNANY GRACZ

  • Grupa: Elite
  • Postów: 3931
  • Reputacja: 3134
  • Nick steam: dgsdgsdgs
ok moze wrzuce jakies foty na lato. Ale kto to bedzie ogladac jak tu dziewczyn nie ma? :)
  • 0
Dołączona grafika




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych