Skocz do zawartości

Witamy na n00bs.pl - Sieć serwerów counter strike
Zarejestruj się, aby uzyskać dostęp do wszystkich funkcji naszego forum. Gdy już się zarejestrujesz i zalogujesz będziesz mógł tworzyć nowe tematy, pisać posty, otrzymywać reputację od innych użytkowników oraz będziesz mógł również korzystać z prywatnych wiadomości, aktualizacji statusu i wiele więcej. Jeżeli posiadasz już konto, zaloguj się, klikając tu - a jeśli jesteś nowym użytkownikiem stwórz swoje własne konto!
Zdjęcie

kulturystyka - sport dla wszystkich :)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
236 odpowiedzi w tym temacie

#121
d7.

d7.
  • Admin DD2

  • Grupa: Full Member
  • Postów: 437
  • Reputacja: 227
Załamka :( totaaalnie bez formy jestem :o Trzeba działać ! Tydzień łączonego treningu :/
  • 0
Dołączona grafika

#122
godzik

godzik
  • ..:: GTW ::..

  • Grupa: Elite
  • Postów: 3260
  • Reputacja: 2156
  • Gadu-Gadu 4503159
  • Nick steam: soulmaker14
  • Steam ID: 0:0:19407044
  • MiejscowośćTychy
Dobra, skorzystam z waszego nikłego acz dobrego doświadczenia ^^ Takie podstawowe pytanie: lepiej robić więcej powtórzeń z mniejszym ciężarem czy mniej z większym, co daje lepszy efekt? Generalnie to rozumiem, że lepiej zrobić mniej powtórzeń, ale za to dobrze? Wiem, wyrównałem te hantle, żeby nie było :p ale na lewej nie zrobię tylu powtórzeń co na prawej przy wyciskaniu francuskim, czyli np. zrobię te 10 powtórzeń, ale po 3-4 seriach już lewą robię tylko 8 i zaczyna się lekka walka z ciężarem ;x to robić wtedy równo na jedną i drugą rękę (choćby mniej)? Nie chcę robić źle, bo to trochę bez sensu tracić miesiąc czy ileś ze względu na złe wykonywanie tych najprostszych ćwiczeń <_<
  • 0

31339975d2c90487.jpg26396d5f21503862.jpg


#123
dgs*

dgs*
  • NAWET ZNANY GRACZ

  • Grupa: Elite
  • Postów: 3931
  • Reputacja: 3134
  • Nick steam: dgsdgsdgs

lepiej robić więcej powtórzeń z mniejszym ciężarem czy mniej z większym, co daje lepszy efekt?


Jeśli jesteś w stanie z łatwością wykonać więcej niż 12 powtórzeń, obciążenie którego używasz jest za lekkie. Jeśli nie możesz zrobić 8, jest prawdopodobnie za ciężkie. Jeśli chcesz mieć najszybsze przyrosty musisz chcieć dochodzić do nieudanej próby (lub porządnego zmęczenia) w ramach 8 - 12 powtórzeń.

Ilość powtórzeń zależy od rodzaju treningu, więc:
Trening masowy - 7-10 powtórzeń
Trening siłowy - 1-7 powtórzeń
Trening na rzeźbę oraz regeneracyjny - 10 - 15 powtórzeń


źródło kfd.pl

to jest takie klasyczne podejście do sprawy. Ja obecnie robie troche inaczej i robie 3 serie kazdego cwiczenia w zakresie powtorzen :

1sza seria - 20
2ga seria - 10
3cia seria - 5

jest to tzw. piramida. Do pracy zaangażowane sa wszystkie wlokna miesniowe i ogolnie jest elegancko :d

tak masowo 8 - 12 powt tez juz cwiczylem i jest ok. Mozna tez robic cykle tygodniowe np. w 1szym tygodniu robimy 15 powt we wszystkich cwiczeniach i seriach , w 2gim 10 a w 3cim 5 i w 4tym 1-2 + powtorzenia negatywne :)
  • 1
Dołączona grafika

#124
godzik

godzik
  • ..:: GTW ::..

  • Grupa: Elite
  • Postów: 3260
  • Reputacja: 2156
  • Gadu-Gadu 4503159
  • Nick steam: soulmaker14
  • Steam ID: 0:0:19407044
  • MiejscowośćTychy
O widzisz, dobrze wiedzieć. Znaczy, że trzeba jednak dołożyć nieco i testować ^^
  • 0

31339975d2c90487.jpg26396d5f21503862.jpg


#125
d7.

d7.
  • Admin DD2

  • Grupa: Full Member
  • Postów: 437
  • Reputacja: 227
Musisz sobie odpowiedzieć na parę zasadniczych pytań. Jaki rodzaj treningu: masa/rzeźba ? Z suplementacją czy bez ? Jak u Ciebie ze sprzętem do ćwiczeń ? Masz możliwość ćwiczenia z dokładaniem obciążenia ? Na jakich partiach chcesz się skupić/czy ogólnie wszystkie ?
  • 0
Dołączona grafika

#126
dgs*

dgs*
  • NAWET ZNANY GRACZ

  • Grupa: Elite
  • Postów: 3931
  • Reputacja: 3134
  • Nick steam: dgsdgsdgs
1. u początkujących nie ma czego rzezbic - true story :) 2. na trening z priorytetem to moga sobie pozwolić koxy ze stażem pare lat na siłce kiedy widzą , że np. mają za małe barki wzgledem reszty ciala. 3. obciazenie tak czy siak trzeba dokladac zawsze bo inaczej nie ma efektow :p
  • 0
Dołączona grafika

#127
d7.

d7.
  • Admin DD2

  • Grupa: Full Member
  • Postów: 437
  • Reputacja: 227

1. u początkujących nie ma czego rzezbic - true story :)


Hmmm...u każdego jest :d. Tylko w treningu na rzeźbę bardziej kładzie się nacisk na wygląd, ale muły tak czy siak urosną. Nie będą takie wielkie i wytrzymałe jak po masie ale będą widoczne :d trening typowy dla ukształtowania sylwetki po prostu. Trenuje się bardziej technicznie dużą ilością powtórzeń z niezbyt wymagającym ciężarem i w wiekszości przypadków stałym ciężarem ze zwiększaniem powtórzeń dla zaawansowanych lub ze stałą ilością powtórzeń dla początkujących. Technika i ilość ! Dla początkującego lub dla kogoś kto nie dysponuje odpowiednimi ciężarami żeby je dobierać można na początek tak zaszaleć :d.

Dodano nowy post:
Patrząc na Ciebie godzik to porponuję trening na masę gdzie nie tylko masa mięśniowa ale i siła podskoczy ! Białko sobie dokup i rozpisz trening tak żeby był porządny i z głową ! :) Ja się mogę pokusić o rozpisanie Ci treningu z tym że nie wiem jakie masz sprzęty itp (jeśli byś chciał)
  • 0
Dołączona grafika

#128
godzik

godzik
  • ..:: GTW ::..

  • Grupa: Elite
  • Postów: 3260
  • Reputacja: 2156
  • Gadu-Gadu 4503159
  • Nick steam: soulmaker14
  • Steam ID: 0:0:19407044
  • MiejscowośćTychy
Jutro poszukam ćwiczeń, popatrzę co można dobrać, spróbuję coś sam rozpisać i zobaczysz czy ma to ręce i nogi bo nie chcę Cię nadmiernie wykorzystywać ^^ Jednak powiem wam, że coraz bardziej mi się podoba, że się za to biorę, zobaczymy czy będą efekty.
  • 1

31339975d2c90487.jpg26396d5f21503862.jpg


#129
godzik

godzik
  • ..:: GTW ::..

  • Grupa: Elite
  • Postów: 3260
  • Reputacja: 2156
  • Gadu-Gadu 4503159
  • Nick steam: soulmaker14
  • Steam ID: 0:0:19407044
  • MiejscowośćTychy
Na razie na białko, czy cokolwiek finansów mi szkoda (może nie tyle szkoda, ale są inne wydatki na początku roku). Ze sprzętu w tej chwili to co mogłem zebrać, tj. sztanga, hantle, ławeczka pozioma. Mało ambitnie, ale będzie się rozwijać z czasem zapewne :) Teraz tak, przejrzałem ten http://www.kulturystyka.pl/atlas/, na jego podstawie wybrałem to co w miarę jestem w moich warunkach zrobić, z każdej partii mięśni po 2-3 ćwiczenia. Barki wyciskanie sztangielek unoszenie sztangielek bokiem podciąganie sztangi wzdłuż tułowia Ramiona uginanie ramienia ze sztangielką w siadzie uginanie ramion ze sztangielką stojąc uginanie nadgarstków nachwytem/podchwytem Klata wyciskanie sztangi (ławeczka pozioma) rozpiętki ze sztangielkami przenoszenie sztangielki w leżeniu w poprzek ławki Łydki wspięcia na palce w staniu ze sztangą odwrotne wspięcia w staniu Uda przysiady ze sztangą przysiady wykroczne nożyce Generalnie, jeśli jesteście w stanie zaproponować coś lepszego na początek, bardziej różnorodnego to jestem otwarty na propozycje. Nie mam drążka, ani temu podobnych póki co i nie wiem do końca co obrać na plecy żeby się nie przeciągnąć. Próbowałem w martwym ciągu podnosić, ale troszeczkę przegiąłem, czy nie dopilnowałem wykonania i przez 2 dni ledwo ruszałem barkiem (wiem, pomysłowo) :d na brzuch też nie mam pomysłu w sumie. I teraz kwestia: jakie partie jak podzielić żeby dziennie coś? Co z czym najlepiej ćwiczyć na początek?
  • 0

31339975d2c90487.jpg26396d5f21503862.jpg


#130
dgs*

dgs*
  • NAWET ZNANY GRACZ

  • Grupa: Elite
  • Postów: 3931
  • Reputacja: 3134
  • Nick steam: dgsdgsdgs
http://www.kfd.pl/pr...ngow-57418.html :)
  • 2
Dołączona grafika

#131
godzik

godzik
  • ..:: GTW ::..

  • Grupa: Elite
  • Postów: 3260
  • Reputacja: 2156
  • Gadu-Gadu 4503159
  • Nick steam: soulmaker14
  • Steam ID: 0:0:19407044
  • MiejscowośćTychy
Przyda się :) Tylko na razie nie wiem czy kilka dni nie odpuszczę, spróbuję dzisiaj. Ogólnie mnie ta łopatka boli :/
  • 0

31339975d2c90487.jpg26396d5f21503862.jpg


#132
dgs*

dgs*
  • NAWET ZNANY GRACZ

  • Grupa: Elite
  • Postów: 3931
  • Reputacja: 3134
  • Nick steam: dgsdgsdgs
poogladaj sobie te plany dla początkujących. Ja bym ci proponowal wziac sie za trening ogólnorozwojowy 3x tyg. Super sprawa na poczatek :)
  • 0
Dołączona grafika

#133
d7.

d7.
  • Admin DD2

  • Grupa: Full Member
  • Postów: 437
  • Reputacja: 227

poogladaj sobie te plany dla początkujących. Ja bym ci proponowal wziac sie za trening ogólnorozwojowy 3x tyg. Super sprawa na poczatek :)


Tym bardziej jeśli dopiero zaczynasz przygodę z ciężarami. Mięśnie muszą się przygotować na to że będziesz je katował :d
  • 0
Dołączona grafika

#134
godzik

godzik
  • ..:: GTW ::..

  • Grupa: Elite
  • Postów: 3260
  • Reputacja: 2156
  • Gadu-Gadu 4503159
  • Nick steam: soulmaker14
  • Steam ID: 0:0:19407044
  • MiejscowośćTychy
Ja jeszcze na razie czekam aż mi ten naciągnięty bark wróci do normy i zacznę wszystko na spokojnie :) Jednak dla was hardkory mam coś ekstra :d http://allegro.pl/Sh...=24562922&tid=0 rozwijajcie wszystkie mięśnie :lol:
  • 0

31339975d2c90487.jpg26396d5f21503862.jpg


#135
dgs*

dgs*
  • NAWET ZNANY GRACZ

  • Grupa: Elite
  • Postów: 3931
  • Reputacja: 3134
  • Nick steam: dgsdgsdgs
na przyszlosc pamietaj o dobrej rozgrzewce bo jeszcze nam sie caly polamiesz i bedzie klops ^^
  • 1
Dołączona grafika

#136
godzik

godzik
  • ..:: GTW ::..

  • Grupa: Elite
  • Postów: 3260
  • Reputacja: 2156
  • Gadu-Gadu 4503159
  • Nick steam: soulmaker14
  • Steam ID: 0:0:19407044
  • MiejscowośćTychy
No tak, tutaj jednak te serie rozgrzewkowe byłyby dobre, chyba przegiąłem z ciężarem na barki, ot głupi po szkodzie :d mówią, że na błędach trzeba się uczyć, ale niektóre bolą bardziej :lol:
  • 0

31339975d2c90487.jpg26396d5f21503862.jpg


#137
dgs*

dgs*
  • NAWET ZNANY GRACZ

  • Grupa: Elite
  • Postów: 3931
  • Reputacja: 3134
  • Nick steam: dgsdgsdgs
ja zrobilem sobie tydzien przerwy od treningow i od poniedzialku zaczynam znowu ale tym razem nowym planem :) postanowilem, ze to bedzie czysta klasyka czyli split x3 w tygodniu. Jestem ciekaw jak to bedzie szlo, zobacze czy mi wszystkie cwiczenia pasuja itp itd najwyzej sobie cos pozmieniam a jak mi bedzie malo to najwyzej 4 trening bede robil street workout ^^ Klatka + triceps : wyciskanie hantli skos+ x3 pompki na poreczach x3 wyciskanie hantli z supinacja x3 rozpiętki x2 francuz leżąc (do czoła) x3 francuz stojąc (do góry) x3 takie pompki jak hannibal robi nie wiem jak sie nazywaja :d x2 Plecy + biceps : podciąganie na drążku x3 good morning x3 wiosło sztangą x3 wiosło hantlem x2 uginanie ramion ze sztangą x3 uginanie hantlami supinacja x2 młotki x2 21 x 1 Nogi + barki : hack przysiady x4 przysiady z wyskokiem x4 wspięcia na palce x3 arnoldki x3 wyciskanie sztangi zza karku / z klatki x2 podciąganie sztangi do brody x3 hantle na boki x2 hantle w opadzie tulowia x2
  • 2
Dołączona grafika

#138
d7.

d7.
  • Admin DD2

  • Grupa: Full Member
  • Postów: 437
  • Reputacja: 227
Nono trenindżek bardzo mi się podoba :) Z chęcią coś od Ciebie ściągnę. Aktualnie jestem na etapie wprowadzania się do treningu i robię ogólniaka ale za 4 dni zaczynam już konkretny trening z tym że ja w 1 fazie dzielę trening na dwie części (taki drugi etap ogólniaka), a później już konkretna rozpiska i łączenie z podziałem na x3. Sama rozpiska elegancka ! To może pochwal się jeszcze wynikami, wagą i będziemy porównywać co jakiś tam czas :) No i pamiętajcie o warmupie ! :d
  • 0
Dołączona grafika

#139
dgs*

dgs*
  • NAWET ZNANY GRACZ

  • Grupa: Elite
  • Postów: 3931
  • Reputacja: 3134
  • Nick steam: dgsdgsdgs
ciezary na razie dzwigam damskie ale nie zalezy mi na tym raczej chce miec spoko sylwetke i nieco urosnac do wakacji :)
  • 0
Dołączona grafika

#140
d7.

d7.
  • Admin DD2

  • Grupa: Full Member
  • Postów: 437
  • Reputacja: 227
No tak tylko im więsszky ciężar tym szybszy i lepszy efekt. Jak tam Wam idzie kafarki ? Godzik nie połamałeś się jeszcze ? :)
  • 0
Dołączona grafika




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych